Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli kartı İstanbul'da bazı toplu taşıma araçlarında kullanılamıyor mu?!

tanerimo

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar
başbakanlık engelli kartı ile Üsküdar-şile-ağva otobüslerinde ücretsiz seyahat yapılamıyor.
850 numaralı bu hat tamamen İstanbul içi olmasına rağmen engelli ücretliden tam ücret alıyor.ben engelliyim bana indirim uygulamanız gerekiyor diye söylediğimde bu kart bu araçlarda geçmiyor diye denildi.
bunu nereye şikayet etmemiz gerekiyor acaba

[SIZE=3][FONT=arial]Merhaba,

Başbakanlık kartı ile ücretsiz ulaşım aracını bende kullanamamıştım otobüs şöforü engelli akbili almamı önermişti.
Akbilde bazı ulaşım ulaşım araçlarında kullanılmıyor diye biliyorum mesale bizim oradan 16-D geçiyor çift katlı oda ücretsiz akbil kabul etmiyor.

[/FONT][/SIZE][h=3][SIZE=3][FONT=arial]Şikayet için Alo 153 arayabilir yada 1530 a mesaj atabilirsin diye biliyorum.[/FONT][/SIZE][/h]

Merhaba ücretsiz seyahat kartı almanız gerekiyor. Başbakanlık idaresinin verdiği kart otobüs, tramvay vs geçmez. Başvuru merkezlerin den Başbakanlık idaresi kartınız bir adet resim ve ilk sefer se 10 yahut 20 tl olması lazım çıkarabilirsiniz. Çift katlı otobüs hariç her yerde hemen hemen geçiyor

Başbakanlık kartınla ve %40 veya üzrin de oran belirtir raporunla bir de 2 tane fotoğrafla iett nin istanbulun belirli yerlerin de beyaz kart veren yerleri var oradan 10-15 dk kada alabilirsin.
Kolay gelsin

tanerimo

Izmirden istsnbula bikac gunlugune misafir olarak gittim bir kac hafta once. Kadikoy basvuru merkezine 2 foto ve basbakanlik engelli karti ile basvurdum 3 dk icinde hazirdi istanbul kart. Google a istanbul kart basvuru merkezi diye arattiginizda tum kart alabileceginiz yerler cikiyor. Kolayliklar

mTalk'tan gönderildi

Arkadaşlar Ümraniye Tepe üstünden binerseniz şileye beyaz kartınız ile ücretsiz yolculuk yapabilirsiniz hat numarası 139t belirli saatlerde hareket eder iett sitesinden saatlere göre kendinizi ayarlarsınız ben 3 hafta önce gittim beleşe bildiğiniz belediye otobüsü

Kendi gözlemlediğime göre bahsi geçen 850 numaralı hat özel bir hat.İstanbul içi denilmiş ama hat uzunluğu sanırım 110 KM.
Bu hatta çalışan otobüsler İett otobüsü gibi de değiller bildiğiniz şehirler arası (403-Trivego-benzeri) araçlar çalışıyor.
Fakar Tepeüstü-Şile arası normal hatlar var.

marmaray engelli belediye kartı ile ücretsiz mi?

Ben 8 günlüğüne istanbul daydım yenilerde gittim tramvay metro ve belediye otobüsünde engelli kimlik kartımı gösterdim ve geçtim otobüs kartı almama gerek kalmadan

Engelli kartım var hiçbir yerde kullanamıyorum sosyal hizmetler verdi yüzde 53 raporumda var

@Aycin,

Sosyal hizmetlerin vermiş olduğu kartlar şehirler arası otobüslerde, iletişim hatlarında %25 indirim, Kültür turizme bağlı turistik yerlerde ücretsiz giriş yapılabiliyor bunlar için engelli kartınızın olduğunuzu beyan ediniz, buna ilave "Şehir içi" otobüslerde indirimli yada ücretsiz hakkınızı kullanabilmek için şehrinizin ulaşım kurumuna başvurmanız gerekmektedir.

Üst Alt