Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli maaşı almada kriterler nelerdir ?

moonlight60

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Engelli maaşı almak için acaba kriterler nelerdir aile bilgileri sorma diye bir şey varmış galiba bilgilendirebilirseniz sevinirim...

Alacak kişi 18 yaşından küçükse adına başvuracak vasisinin gelirine bakılır. / ve vasisinin aktif sigortalı olmaması, isteğe bağlı prim ve genel sağlık sigorta primi ödememesi ve gelirinin 100 TL'yi geçmemesi gerekir..

18 yaşından büyükse direkt kendi gelirine bakılır. Hiçbir geliri yoksa nafaka yükümlüsü anne-babasının gelirinden giderler düşülür. Alacak kişiye düşen yardım miktarına bakılır. 100 TL'yi geçmiyorsa alabilir..

İşe girerken rapor oranı önemli değildir. Ayrıntılı bilgi için bakınız:http://www.engelliler.biz/forum/sag...az-yaziyor-calisirsam-ne-olur.html#post816442
Ayrıca sağlık raporları ile ilgili sorularınız için bakınız:Sağlık Raporları

İşe girdiğiniz takdirde 2022 aylığından yararlanamazsınız. Eğer 2022 aylığı alıyorken çalışmaya başlarsanız bu durumu en geç 3 ay içinde SGK'na bildirmek ve aylığınızı durdurmakla mükellefsiniz. Aksi takdirde hakkınızda yasal işlem yapılır, ödenen yersiz aylıklar için size kanuni faiziyle birlikte borç tahakkuk ettirilir.

Mesela diyelim bir dersanede öğretmen olmak için basvurdum kimlikte yazıyor sonucta oran yüksek olunca işe alırken bu durumu değerlendirmezler mi ?

özürlü maaşı almam için başvurduk babamın bağkuru cıkıyo alamassın dediler ben 20 yaşın dayım raporum yüzde 94 -babam aynı zaman da vasim

Üst Alt