Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli maaşı almak istiyorum, ama raporumda 2022 ibaresi yok..?

ribeyro89

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
herkese merhaba..

ben gökhan engelli maaşı almak istiyorum. kurula girdim %70 özürlülük verdiler yanlız 2022 maaşı alabilir yerine belirtilmemiş yazmışlar bu durum bi engel teşkil edermi kurula yenidenmi girmem gerekiyor
bu arada lösemi hastasıyım tedavim devam ediyor doktorum bir daha çalışamazsın dedi yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürlerr....:confused:

hayır sorun olmaz kişi başına düşen gelir 98 TL 'yi aşmıyorsa alabilirsin maaş..

o zman pazartesi başvurumu yapayım.çok teşekkür ederim yardımın için saol...

valla kardeşim hastane 2022den faydalanabilir yazmamışssa mutlaka git raporuna o ibareyi eklettir yoksa kaymakamlık kabul ediyor ama ankara maaşı bağlarken raporda noksanlıklar tespit edildi deyip rapor aldığın hastaneye raporunu yolluyor hastanenin 2022den faydalanabilir ibaresini eklemesi geri göndermesi derken 6 veya 7 ayı buluyor burda 18 yaş altında %40 oran almış bi çocuk kaymakamlığa verirken raporu mutlaka yazdırın yoksa ankara 2022maşını bağlamıyor diye uyardı onlarda hastaneye gidip o ibareyi eklettiler bilgin olsun

hadi yaaa yeniden kurula girmem gerekiyor o zman raporun düzeltilmesi için...:(

yok kurul değilde raporu aldığın hastaneye müracat et yazmalarını söyle yine senbilirsin istersen raporuna o ibareyi ekletmeden kaymakamlığa vermeyi dene ama inş ankara hastaneye geri yollamaz evrakta nokasanlıklar tespit edildi diye

Bence önce 2022 başvurusu yap. Eğer orada "yok kardeişm burada 2022 ibaresi olmalı" diye ısrar ederlerse, o zaman hastaneye gidip başvuru yaparsın. Henüz yeni alınmış bir rapor olduğu için rapora 2022 ibaresinin ekletilmesini isteyebilirsin.

Not: Raporun aslı mutlaka sende kalsın. Noter onaylı bir nüshasını ve 2022 başvurusunda (Özürlü sağlık kurulu raporlarının aslı, ilgili hastane başhekimliği tarafından mühürle onaylanmış örneği veya Kurumca kabul edilmiş elektronik ortamda temin edilen örnekleri kabul edilir. Ayrıca, özürlü sağlık kurulu raporunun aslının getirilmesi halinde, belgenin fotokopisi, aslına uygunluğu kontrol edildikten sonra mahalli maliye teşkilatlarında birim amiri, Kurumda ise görevlendirilecek personel tarafından isim ve unvan yazılmak suretiyle tasdik edilerek kabul edilir.)
http://www.engelliler.biz/forum/202...basvurusu-icin-gerekli-belgeler-ve-surec.html

Ağır özürlü ve süreklidir ibaresi bir bakım aylığı raporu ile 2022 aylığı için başvurabilirmi bir bilgisi olan varmı acaba?

Özürlü sağlık krulu raporunda %40 ve üstü özür oranı belirtilmişse ki belirtilmiştir, 2022 aylığı için o raporla başvurabilirsin ablam.

Sorun çıkaran memurlara 2011/21 sayılı Genelge'ye bakmalarını söylersin.
2011/21 sayılı Genelge der ki:
"
4.10. Sağlık kurulu raporlarında %40 ve üzeri özür oranı belirtilmişse raporun kullanım amacında ayrıca “2022 sayılı Kanuna göre düzenlenmiştir” ibaresi aranmayacaktır. "

Evet ablacığım Bakım aylığı isteği üzerine düzenlenmiştir diye yazılı ve %87 oranı Ağır engellidir ve süreklidir ibareleri var raporda.

Üst Alt