Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli maaşı için vasi başvurumuz ne zaman sonuçlanır, maaşı ne zaman alabiliriz?

Pardon

Üye
Konular
23
Reaksiyonlar
0
Bana aylik baglanmasi icin kaymakamlik hastane felan boyle sureclerden sonra;
MAL MUDURLUGU ne gittik orada vasi atanmasi icin yonlendirdiler. daha sonra mahkemeden vasi atamasi icin gun alindi o da oldu. sonra bir daha ruh ve sinir hastanesine gonderdiler oradan da vasi icin olumlu raporunu aldik. bize oradan beklememizi soylediler ?
simdi
bana gelicek olan magisi nerden takip edicegiz ? ve
vasi icin mahkemeden gelicek kagit ne kadar surede gelir ? gelicek kagit neyin kagididir son asama midir?

siz mahkemeye çıktınız mı ? mahkemece size vasi tayini yapıldı mı ?

hayir mahkemeye cikmadik gelen kagitta mahkeme gunu gelmezseniz vasi atanmis olarak kabul edilir yaziliyordu..
ancak daha sonra bizi ruh ve sinir hastanesine gonderdiler rapor almak icin ordan da raporu aldik ve heyet dosya yapti o dosyayi yine ayni mahkemeye gondereceklermis ve o mahkemedende bize kagit gelecekmis. bu gelicek olan kagit son asamami ?

Hastanenin mahkemeye gönderceği rapor vasi tayini gerekir yönündeyse size onbeş yirmi gün içinde mahkeme gününü belirten kağıt gelir.Biz dört kardeşiz.Ben mahkemeye sadece annemle çıktım.Hakim vasiliğini istediğim kardeşimin gelmesine gerek görmedi ama diğer kardeşlerimden birinin gelmesini istedi.Bu nedenle iki kez mahkemeye çıkmak zorunda kaldık.Sizin de bilginiz olsun.

Pardon;
bu 2022 maaşı degılmı, oyle ıse,
sen vasılıgı hallettıkten sonra, bunları mal mudurlugune gerı teslım edeceksın,
onlar valılıge gonderecek, valıklık onaylarsa ankaraya gıdecek,
ankaraya gıttıkten sonra 12/15 ayı bulur baglanması

bizde ablam için 2022 bağlattık ama canımız cıktı mahkemeler vasi sonuçları raporlar derken 1.5 yılda sonuçlandı içinizi karartmak gibi olmasın ama öle uzun sürüyo 2 yıla girdiğimizde maaşı almaya başladık tek iyi tarafı işlemlere başladığın an içerde paran birikiyo onu aldıktan sonrada maaş başlıyo nekadar çabuk başlarsanız okadar iyi

Üst Alt