Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli maaşım 16 ytl eksik ödendi..? [Soru]

lillybell

Yeni Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
0
Engelli maaşımdan 16 ytl kesilmiş bu ay.Böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlar var mı?Acaba postaneler yeniden kesinti yaparak mı ödemeye başladı?

BUGÜN BENİM ABİM 785 YTL ALDI ESKİDEN 808 YTL ALMIŞTI BENDE BİŞİ ANLAMADIM BU ARADA EVDE BAKIM PARASI HERSEFER 460 ALIYORDUK BUSEFER 450 YTL ALDIK HERHALDE EKONOMİK KRİZ VAR BİZİDE BÖYLE ETKİLEDİ NE DİYELİM BUNADA ŞÜKÜR

ONU BENDE BİLMİYORUM BUKADAR DEMİŞLER

Maaşı aldığınızda bunu bir sorun.Gerekçe neymiş?

engel oranı %70 den fazla olanlar içinde 23 lira kesinti olmuştur bu konuda ptt yi arayıp neden böyle bir kesinti oldugunu sorum aldıgım cevap şöyle 'biz bilmiyorum hesabınıza yatırılan para neyse onu veriyoruz neden kesinti oldugunu bilemiyoruz.

banada postacı getirdi 785 ytl aldım.imza karşiliginda.

saglicakla

bu konuda bilgi istedim eger bilgi alabilirsem sizlere aktaracagım.

evet arkadaşlar 520 lira vermişler kardeşimede

PTT'nin 2022 maaşlarında kesinti yapmaması gerektiğine dair girişimde bulunmuştuk: www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=35728

Ve SGK şöyle demişti: www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?p=423821#423821

• PTT tarafından yapılan ödemeler için tüm masraflar Kurumumuzca karşılanmakta olup, PTT’nin gerek şubesinde, gerekse ikametgahta yaptığı ödemeler için her ne ad altında olursa olsun 2022 sayılı Kanun kapsamındaki aylıklardan kesinti yapması veya komisyon vb. alması söz konusu değildir.
Bunun aksi bi uygulama var gibi görünüyor. Bu konuda SGK'na sormak gerek...

Mehmet, sen SGK'na mı sordun?

ewet ben bilgi edinmeye böyle bir kesintinin kimden neden kaynaklandıgını ve yine bu kesintinin 2. kez yapıldıgını hangi kurumun neye istinaden kestigini sordum bilgi edinmeye sordum umarım bizi tatmin edici bir açıklama gelir bilgi edinmeden..

bende 785 ytl aldım ama bunun aynını gecen senede yaşadım o zamanda 20 ytl eksik almıştım ama mart maaşıydı

MERHABA BÜLENT BEY NASILSINIZ BUGÜN MAAŞIMI ALDIM 785 YTL TOPLU PARAMDA İÇİNDEMİ YOKSA ÖDEME EMRİ KAĞIDI GELCEKMİ EVRAK TAKİP SİTESİNDE ORAN YAZMIYOR KAÇ OLDUĞU ALDIĞIM PARA DOĞRUMU

yok siz normal aralık maaşınızı almışsınız 785 lira verildi maaşlar.
zaten parayı postaneden almışsınızdır toplu para bankadan alınacak sizin aldıgınız aralık maaşı.

maaşlardaki eksik ödeme devletin 3 aralık engelliler günü armaganı galiba bize. nedersiniz :p :D

arkadaşlar o 808 ytl aldığımız maaş zam farkı olmasın... normalde belki de 785 ytl dir.

Arkadaşlar,her yıl 2022 maaşı Eylül dönemi fazla verilir bu yıllardır böyle kesinti olduğunu sanmıyorum gecen Eylül de alınan 808 ytl lik maaş bu nedenle verilmiştir...

[SIZE=2]Sayın[/SIZE][SIZE=2]:[/SIZE][SIZE=2]MEHMET YALÇIN[/SIZE]
[SIZE=2]Soru[/SIZE][SIZE=2]:[/SIZE][SIZE=2]2022 maaşları bugunden itibaren verilmeye başlanmıştır ancak maaş alan bütün engellilerin özürü oranı %40-%69 oranlar arası kabul görenlerin 16 ytl özür oranı %70 ile %100 arası olanların ise 23 ytl kesintileri olmuştur ve bu kesinti haziran maaşında yine tekerrü etmiştir bu kesintinin kim tarafından hangi kurumca ve neden kesildigini tarafıma bilgi edinme kapsamında bildirilmesini bilgi edinme kapsamında talep ediyorum[/SIZE]

[SIZE=2]Cevap[/SIZE][SIZE=2]: [/SIZE][SIZE=2]Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.[/SIZE]
[SIZE=2]AYLIKLARDA KESİNTİ SÖZ KONUSU OLMAYIP.TEMMUZ AYINDAKİ ARTIŞDAN DOLAYI EYLÜL AYLIKLARI TEMMUZ VE AĞUSTOS AYLIK FARKLARI İLE ÖDENMİŞTİR.ARALIK DÖNEM AYLIĞINDA FARK OLMADIĞIDAN NET AYLIK ÖDENMİŞTİR. [/SIZE]

[SIZE=2]Bilgilerinizi rica ederiz. [/SIZE]
[SIZE=2]Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği[/SIZE][SIZE=2]Bilgi Edinme Birimi[/SIZE]
yani net aylıgımız 785 lira dogrudur. diger aylarda aldıgımız 808 lira aylık artış farkı verilmiştir kesinti söz konusu olmamış..

Sn. arkadaslar ben %80 ozurluyum ve aldıgım 2022 maası 750 ytl 20-30 lıra oynayabılır cunku maası babam getırıyor bende denetlemıyorum 800 deıl kesın bılıyorum bı ara % 40 %60 arası ozurluye az %60 %80 arasına bıraz fazla %80 % 100 arasına en yuksek mıktarda maas verılecek dıye duymustum acaba bu gerceklestımı aranızda %50 özurlu varmı ne kadar maas alıyor %70 ozurlu nekar %80 nekadar % 90 nekadar alıyor cevaplarsanız sevınırım teşekkurler

Sağol Mehmet..

Demek ki: %40-69 olanlar: 515 YTL, %70 ve üzerindekiler 785 YTL alıyor 3 ayda bir.

o kadar rapor sınıflandırması yok 2 çeşit rapordan işlem yapar şöyle;
1---%40 ile %69 arasıdır bu rapora sahip kişiler 515 lira maaş alıyor,
2---%70 ile %100 arası raporu olanlar 785 lira aliyor

bunların haricinde 80-90-60-50 gibi sınıflandırma yok

Üst Alt