Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli maaşımı yükseltmek için gerekli raporu nasıl alabilirim?

kadir1981

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
engelli maaşımı yüksetmek için nereye başvurmak gerekiyo? 10 sene önce yüzde 65 rapor verdiler maaşı düşük alıyomuşum 10 yıl sonra ögrendim. aslında derecem yüzde 90'dı 65 verdiler. ben de engelli maşı alırken dereceye önemli oldugunu bilmiyodum. aynı hastalıkta olan arkadaşlar 300 ytl fazla alıyolar.
biz de maaşı yüksetmek için ankaraya özür oranı gösteren rapor dilekçe gönderdik. dediler ki olumlu ancak engelli maaşı için yazılı rapor gerekiyo. randevu aldık şişli etfaldan onlarda veremeyiz mal müdürlügünden bi yazılı kagıt alacaksınız dedi. gittik mal müdürlügü veremem demiş. dosya kapanmış daha veremem demiş. ne yapmam gerekiyo?

mal müdürlüğü kağıt vermesi lazım sevk veriyor yani ondan sonra hastaneye gidip raporu alıyorsun ve sgk ya gönderiyorsun dilekçeyle beraber

slm

benide mal müdürlügüne gönderdiler evrak için vermediler benim napmam gerekiyo bu arada benim yazı neden silindi?

yasal olarak sevk vermesi lazzım bilemiyorum

slm

bir arkadaşı mal müdürlüge yollamadan çıkatmış marmara üniversitesi hastaneden almış raporu yüksetmiş maaşı 2 sene bekledim dedi

Hastaneye kendiniz de başvurabilir ve yeni rapor alabilşirsiniz aslında. Hastane vermiyorsa uyuzluğunadır!

Ama sevk almak için mal müdürlüğüne başvurabilirsin:

.... Mal Müdürlüğü'ne,​

.../.../2009​

2022 sayılı kanun kapsamında Sakatlık Maaşı almaktayım. Geçen süre zarfından sakatlığımda meydana gelen ilerlemeden dolayı almış olduğum maaşın Bakıma Muhtaç Özürlü Aylığı'na yükseltilmesi için 2022 Sayılı Kanun Kapsamında Aylık Alan Özürlülere Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili Hastanelerin Belirlenmesi ile Sağlık Raporlarının Alınmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'in "Aylıkların artırılması veya azaltılması"nı düzenleyen 17. maddesi gereğince en yakın yetkili sağlık kuruluşuna sevkimin yapılmasını arz ve talep ederim

adın soyadın
imzan​
tc kimlik no
adres
telefon

Yakın zamanda rapor alınmışsa 1 yıl geçmeden yeni rapor vermiyor hastane Kadir.Ancak sevkle giderseniz veriyor.Mal müdürlüğünün sevk kağıdı vermesi gerekli.Çünkü raporda 2022 ibaresi olmalı.vermeme gerekçesini öğrenin ve emeklki sandığına durumu anlatın.

Üst Alt