Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli memur vergi indirimi başvurusunun reddedilmesi ve hastaneye sevk.?

tavisula

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
7
Selamlar, geçen dönem atanan bazı arkadaşlarımız böyle bir sorun yaşıyor şu anda. Vergi indirimine başvurmuşlar, başvuruları reddedilmiş. Bu ret olayından sonra da hastaneye sevk edilmişler. Arkadaşlardan biri işitme ve ortopedikten %60 ömür boyu raporu olan bir engelli arkadaş, raporu alalı da 5-6 ay olmuş. Tayin konusunda uğraştığı için bu olaydan sonra vergi indirimi dilekçesini geri çekmiş ama daha sonra sorun çıkar mı bu konuda belli değil. Konu hakkında bilgisi olan birileri varsa bilgi verebilse iyi olur konuyla ilgili. Vergi indirimleri neden reddedilmiş onu da anlayamadım.

Vergi indirimi için vergi dairesine başvuruluyor, onlardır o yüzden.

Maliye sağlık kurulu varmış galiba, internette öyle yazıyor. Onlar karar veriyormus.

Vergi dairesi rapordaki değerlendirmeyi yeterli bulmamış ve yeniden hastaneye sevk etmişse tamam, prosedüre uygun diyebiliriz. Ama dikkat, memur emekliliğinin vergi indirimi ile hiç bir ilgisi yok.

Rapor oranının düşürülmesi ya da raporun iptal edilmesi gibi bir ihtimal var mı acaba değerlendirme sonunda, öyle bir hakları var mı resmiyette?

Vergi indiriminin ne faydası var onu da anlayamadım. Erken emeklilik için faydası var dediler sadece. Tabii bu sadece memuriyetteki faydasıdır herhalde, evde filan da indirim oluyormuş galiba biraz, ev sahibi olunsa, ilgisi varsa bu indirimle tabii. Araştırmadım da pek. - neyse

Yani mesela hastaneye sevk ederek ne istiyorlar çalışandan? Nasıl bir sonucu oluyor hastaneye gitmenin. gibi

Aynı durum benim de başıma gelmişti. Tekrar heyete girmeden önce heyet raporumda imzası bulunan doktorlardan birine durumu anlattığımda tekrar girersen engellilik oranının %40'ın altına düşmesi çok yüksek olasılık dedi. Bunun üzerine ben de girmekten vazgeçtim. Ondan sonra herhangi bir vergi indirimi talebinde de bulunmadım.

vergi indirim başvurusu sonucunun emeklilik açısından hiç bir değeri yok. Ev alımında da yok tabii :)

Vergi indirim başvurusunu unutun gitsin. Yeniden rapor süreci yaşamayın. Çünkü oran düşerse soruna yol açar.

@OturanBoğa Bey :D

Memur maaşlarındaki engelliliğe bağlı gelir vergisi indirimine ilişkin olarak yeni atanan arkadaşları direkt oraya yönlendiriyor olabilirler mi acaba?

Bana çıktı ama, faydası yoksa ne faydası var :)

neden böyle bir başvuru var ki o zaman. Türkiye işte :)

Üst Alt