Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli memurlar özel diş merkezlerinde ücretsiz diş tedavisi yaptırabilir mi?

TONTİŞ

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar ben kamu da çalışan % 45 engelli raporum var uzun süredirde diş lerimde sorun yaşıyorum devlet hastanesinden randevu almak gidip gelmek benim için çok sıkıntı implant yaptırmak istiyorum tedaviyi karşılayacak durumumda yok açıkcası geçenlerde bir yönetmelik yayınlandı engelli memurların diş tedavisi özel diş merkezlerinde yapılabilecek diye ne derece doğru beni bilgilendirebilirmisiniz. Nasıl bir yol izlemem gerek şimdiden teşekürler

Böyle bişey varsa ben de öğrenmek istiyorum, bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen paylaşsın, bilgilenelim.

Engellilere yönelik tedavi var.Lakin bir devlet kurumundan sevk alıp gitmeniz gerekmekte

Tesadüfen özel diş merkezinde çalışan biri gelip bana dişlerimde sorun olup olmadığını sormuştu ben de yok dedim.Muayenehanenin kartını verdi. Eğer engelli raporun varsa ücretsiz olarak yaplıyor artık dedi.Diğer İşlemleri falan kendileri yapıyor galiba çünkü yanında yaşlı insanları getirip götürürken görüyordum.

Memur olmak şart değil. Normal engelliler de yapabiliyor heralde.

Eğer böyle bişey yok demezlerse;
Bu şansımı değerlendirmeyi düşünüyorum :)
Önce özel diş merkezine gidip sormam lazım...

Ablam için sormuştum önce sevk almanız gerek demişlerdi.Sevki de her kurum vermiyor biz yapabiliyoruz gerek yok buraya getirin diyerek.

impilant yapılıyormu yani engellilere yapılıyorsa,nerde ve nasıl:confused:bilen varsa yazsın lütfen...

Daha önce memurun özelde diş tedavi imkanı yokken dışarda diş tedavisini yaptıran bir memur ödediği faturanın tamamını Danıştay kararıyla geri almıştı.

Ancak 2008'den sonra özelde tedavi imkanı geldi ve ücret tarifesi sınırı geldi. Şu anda sevk alıp gidebilirse diş tedavisi yapılır ancak implantı karşılamaz.

Daha önceki memurlar açısından kazanılmış hak var ise dava konusu olabilir yeniden.

Üst Alt