Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli memurun heyet raporu hakkı ne kadar süre olabilir?

kutsal95

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
5
merhaba ben engelli memurum. 657 sayılı kanunda 12 ay heyet raporu akıl hastalığında ise 18 ay rapor alma hakkı var .iyileşmezse bir kat uzatılır diyor. yani normal hastalıkta 24 ay akıl hastalığında 36 ay heyet raporu hakkımız oluyor. benim merak etttiğim konu parça parça heyet raprou alınsa mesela 3 ay alıp 6 ay çalışsak sonra bir daha 6 ay heyet raporu alsak sıkıntı oluyor mu? yoksa alınan heyet raporları toplamı memurluk hayatı boyunca mı 24 veya 36 ay oluyor . demek istediğim 6 ay heyet raporu alıp sonra 6 ay çalışsak sonra 6 ay bir daha heyet raporu alsak bu şekilde devam ederse memurlukta sıkıntı oluyor mu? 10 yıllık hizmetim yok buarada. hastalığım dönem dönem alevleniyor.emekli olmak istemiyorum olursamda 15 yıl hizmet dolunca zaten engelliye hak tanınıyor oradan olmak isterim. teşekkürler. bu arada özelden bana mesaj atanları görüyorum ama ben cevap yollayamıyorum yeni geldim bu foruma :))

Bu konuyu bende merak ediyorum doğrusu. Otizm ve Şizofreni hastası olarak.
ŞU ZAMANLAR doktorlar ÇOK ÇOK UZUN SÜRELİ istirahat raporu VERMİYORLAR.
🙈 NEDENİNİ BENDE BİLMİYORUM 🐵

"Ruh hastanelerinde DURUM NEDİR BİLMİYORUM BEN"

"SANIRIM ölüm döşeğinde İSTİRAHAT RAPORU ALABİLECEĞİZ"

KUTSAL

Bu kurumuna ve arkadaşlarına bağlı. Sonra benim gibi işinden olabilirsin. Ben sözleşmeli çalışıyordum. Tam kadroya geçeceğim zaman 25 gün daha çalışasam yeni yılda kadrolu olacaktım. Ancak sözleşmem yenilenmedi hastalığın alevlenme atak dönemiymiş

Herkes anlayışla karşılamayabilir. İşini yapabilir mi? Diye rapor almaya yollar işinden olabilirsin.

Onun için mümkün olduğunca kuruma yansıtmamaya bak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Evet aynen öyle

Ben uzun süredir. Kamuda çalışmıyordum. Özel sektörde çalıştım. Çok kolay olmasada işimden dolayı iyi kötü iş bulabiliyorum. Şuan vasi atanma durumu olmasa bir yere girmiş bile olabilirdim.

Ancak işinizi riske atmak istemiyorsanız heyet raporu işine girmeyiniz.

Sonrasında özellikle rahat iş bulamayacaksınız

İş bulmak zor riske atmayınız.

Hastalıktan sonra ve belli bir yaşı geçtiyseniz iş bulmanız daha zor tüm bunları göz önüne alarak rapor almayı düşününüz

Zorunlu bir durum yoksa, zaten zorunlu durum olunca hastanelik oluyorsunuz. Hiçbirşey düşünmüyorsunuz o durumdayken

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar siz özel sektör ve sözleşmeliler için yazdınız anladığım kadarıyla ben zaten 6 yıllık engelli memurum ben yasal hakkımdan yani özlük haklardan net bilgi almak istedim amacım doğru bilgi ve haklarmızı öğrenmek. ama 657 de yazan rapor hakkı açık herkes biliyor ben parçalı alınan raporlardan bahsettim tabi kimse almak istemez ama dünyanın bin türlü hali var .

Kamu Personeli tek seferde memurlarda 3 ay dan fazla istirahat raporu alabilirmiyiz?

Kamu Personeli tek seferde memurlarda 3 ay dan fazla istirahat raporu alabilirmiyiz?

Acil Cevap Beklemekteyim.
Otizm
Şizofreni

@kutsal95,

Bu konuda bir sonuca ulaşabildiniz mi? Kamuda çalışan bir memurum, 3'er aylık dönemler halinde 4. raporumu kullanmaktayım. Fakat devlet memurları kanununda yazan, hastalığın geçmemesi halinde sürenin uzatılması hükmü uygulanmıyor.

Üst Alt