Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli olarak bir saat erken işten çıkma hakkım olabilir mi?

emingen112

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
5
Benim çalıştığım kurumda minibüs 4 te ve son 6 30 ta var 5te kartı okutmam lazım 5 te okuturlar 6 30 ta minibüse binerim 4 te çıkma gibi yasal hakkım yokmu mağdur olmama adına

Kurum amirinin inisiyatifinde. Amir izin verirse evet kullanırsınız. Bir dilekce yazın umarım kabul ederler. Etmeyene rastlamadım en azından kendi kurumumda. Ben kullanıyorum sabah 9 a kadar basabiliyorum.

Son düzenleme:
Böyle birseyin olabileceğine kanaat getirmiyorum. Engelli de olunsa herkesin çıkış saati aynıdır. Sadece engelliye engeline uygun olmayan nöbet veya mesai yazılmaz.

657 kanunun 100. Maddesi engelli ve yaşlı hizmetleri genel müdürlüğünün 12056 sayılı genelgesi;

Engelli (Ek fıkra: 13/2/2011-6111/104 md.) Ancak engelliler için; engel durumu, hizmet gerekleri, iklim ve ulaşım şartları göz önünde bulundurulmak suretiyle günlük çalışmanın başlama ve bitiş saatleri ile öğle dinlenme süreleri merkezde üst yönetici, taşrada mülki amirlerce farklı belirlenebilir.

İyi olan şey Amir falan değiliz. Birbirimize zorbalık ederdik. :D
.

Son düzenleme:
Zorbalık demişken aklıma geldi.

Eski iş yerimde veri giriş elemanı olarak çalıştığım birimde ortacı olarak çalışan bi arkadaş vardı engelli kadrosunda. Başka birimlere gitmesi gereken fatura irsaliye gibi evrakları götürmeye imtina ederdi. Sende engellisin benim gibi, kendi işini kendin gör götürmüyorum derdi. Ama bu senin işin derdim. Kibarca izah ederdim. Hani sen ortacısın ya bir nevi asistan sayılırsın derdim. Ama anlamamakta ısrar ederdi. Bende en sonunda durumu şefe bildirdim. Şefte işten çıkarmıştı. Üzülmüştüm yinede onun adına. Demem o ki engelli kadrosunda çalışmak bazen yanlış anlaşılabiliyor. Sözüm meclisten dışarı kişi kendini dokunulmazlık zıhrı ile kaplıyor.

O genelgenin hiç yerinde az çalıştırılacak yazmıyor oradaki mana eğer sende uygun görüyorsan engelli isteği üzerine saatleri ileri geri yapmak yasaya aykırı olmaz diyor

İş verenin seni erken gondermesine zaten kimse karışamaz sen zaruretini dile getir hak hukuk işine girmeden, olursa ne âlâ olmazsa da işine küsme

Görme engelli bir arkadaşım var. Devlet demir yollarında 25 yıldır çalışıyor. Bazen görüyorum denk geliyor saat 16.00 gibi eve gidiyor.

@osmangazi, bende kullanıyorum abim. 12 yıldır 9 giriş 4.30 çıkış yapıyorum.
.

@mcaglarr, benim iş verenim olan devlet, saolsun izin veriyor.
İzin vermeyen işverenlerin canı cehenneme :D :D

Bu benzer bir konu açılmıştı. Amir erken çıkmak istiyorsan. Ona göre erken geleceksin demişti. :)
Kardeşim zaten engellilere hor bakıyorlar. Hatta iş bulmak bile sıkıntı engelli olarak.

Son düzenleme:
Amirlerin inisiyatifinde desekte tam olarak öyle değil. Çalıştığım birimde 15 kişi vardı, yüz yüzeyken herkes birbirinden iyi. Ama amirim geç gelme ve erken çıkma konusunda bana tolerans gösteriyordu. İsim sormadım ama o 15 kişinin içinde buna itiraz edenlerin olduğunu duydum.

Amir senin (benim) gibi psikolojik bir hasta ile çalışırken, benden daha psikolojik vakaları da idare etmek durumunda.

Çalıştığım kurumda 1500 ün üstünde çalışan vardı. Adım gibi biliyorum başka birimlerde beni örnek gösterip amirlerine şikayet eden bir çok çalışan olmuştur. Amir sana tolerans gösterirken dışarıdan gelecek tepkileri de gözetmek durumunda.

Bu bir yanı.

-------

Bu da diğer yanı.

bir palet fabrikasında işçiler patrondan rica ediyorlar, kırık paletleri eve götürüp yakacak olarak kullanmak istiyorlar. patronda izin veriyor. aynı patron bir pazar sbaahı fabrikaya uğramak durumunda kalıyor. gördüğü manzara sağlam paletlerin bir köşede kırıldığı.

İnisiyatif işi bu memlekette gerçekten zor. Din kültürü ve Ahlak bilgisi derslerinde sadece dine önem vermişiz, ahlak kısmı hep boş geçmiş.

İnisiyatif işi bu memlekette gerçekten zor. Din kültürü ve Ahlak bilgisi derslerinde sadece dine önem vermişiz, ahlak kısmı hep boş geçmiş.
Ete kemiğe büründüm Yunus olarak göründüm. Sanırım böyleydi. Şu an ki din anlayışı daha çok Mezopotamya kültürü içeriyor. Dayak sopa devri mi kaldı.

Yunusa Mevlanaya tasavvufa dönmemiz lazım. Cennete cehenneme gideceğiz diye ibadet edilmez, kulluk görevimiz bizim bu. İyi insan olmak erdem değil Allah'a bu bedenin kirasıdır.

liği’nde görev yapmaktayım. îşyerimin evime uzak
olması ve engelli olduğumdan dolayı ulaşımda mağduriyet yaşamamak için
Arsuz belediye servisinden yararlanıyorum bu nedenle hergün saat: 16:00’da
çıkmam gerekiyor. Ayrıca bipolar hastası olan eski eşimin velayetinde olan ve
samandağ ilçesinde ikamet eden engelli çocuğumun eğitim ve diğer ihtiyaçlarını
takip etmem açısından muhtelif günlerde gerekli izni vermeniz hususunda,
Gereğini arz ederim.
İnsan kaynaklarına Öyle bir dilekçe verdim raporlarıda ekledim ne olur bilmem

Bugün 4 te çıkış yaptım dilekçe verdim cvb yazılmadı daha sıkıntı olurmu dolmuşlar 2 saatte 1 geçiyor

ben konuyu anlayamadım

engelli olmanla 2 saat te 1 geçen dolmuş bağlantısı nedir
buna yönetici gözü üile bakarsan izin verilmesi yanlış olur

engelini bahane etmek denir burda

seninle aynı yerde oturan diğer insanlar işçinde dolmuş 2 saatte 1 geçmiyormu
ayrımcılık yaparsan ayrımcılığa maruz kalırsı n demiş bir atasözü :)

Hayır diğerleri sabah 8 den diğer sabah 8 e çalışıyor ben ise 8 5 diğerlerine sabah tan sabaha öalışanlar için servis var

evinin uzakta oldugunu söyleyerek vardiyanı değiştir ve servis kullanmana iömkan kalsın

bahsettiğin durumlar her kişide olabilir
sonuçta orası bir vakif değil bir işyeri
bunuda göz ardı etme lütfen
yönetici gözüyle bak lütfen

Vardıya da değilim yazı işleri yim ve bunda vardıya olmaz 2 saat ayakta duramıyorum önümüz kış

Üst Alt