Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli rampası önüne park eden otomobili görünce çileden çıktı

feromon

Üye
Konular
22
Reaksiyonlar
71
Allahım sen insanlara akıl fikir vermişsin bu engelli kardeşim , yıllardır insan üstü mücadele etmiş , vatandaşı olduğu ülkenin tüm yasa koyucularının görev verdiği kolluk ve trafik güçlerine baş vurmuş. Kendini hep zorlamış sabır taşı olmayı kabul etmiş. O hepimiz gibi bir insan , hatta hayat ona çoğu insandan fazla şeyler öğretmiş , düşünüyorum öyleyse varım demiş ve tüm yollar tıkanıp çaresiz kalınca , insanlığa mesaj vermiş. Sen yardım et.

Haklıyken haksız duruma düştüğünü düşünmüyorum.
Araç sahibinin dava açacağını düşünmüyorum, dava açsa bile bir hayırseverin yardımcı olabileceğini düşünüyorum, hatta herhangi bir markanın sosyal sorumluluk projesinde arkadaşa cezanın katbe katı anlaşma ile reklam çalışması yapılabileceğini, hatta aile ve sosyal politikalar bakanlığının bile müdahil olabileceği sosyal sorumluluk projesi çalışması yapılabileceğini düşünüyorum.

Araç sahibinin dava açmak gibi bir salaklık yapacağını düşünmüyorum.

Reis büyüksün, şu AVM otoparklarında ki araçları da bir elden geçirsek 👊

Tümüyle devletin eksikliğinden kaynaklanan bir olay. Normal bir ülkede önce yetkili polisler sorgulanır, sonra da araç sahibine ceza kesilir. Tabi ki hiçbiri olmayacak ve araç sahibi dava açarsa muhtemelen davayı kazanacak. Böylece mağdur kişi ceza alacak sadece.

İşte Türkiye...

Eylemi yapan Tanju Mete'nin açıklamaları yukarıda verilmiş. Ne yalan söyleyeyim, benim de içinden geçmedi değil. Açıklamalarını dikkatle izlerseniz: "Yaptığımın doğru olmadığını biliyorum, şiddet yanlısı biri değilim, sinirlendim, kaza riski geçirmem ve etrafımdaki kişilerin de biraz sevk etmesiyle bunu yaptım" demiş.

Bu durumla o kadar karşılaşıyorum ki anlatamam. Üstelik nerede olduğunun da hiç bir önemi yok. Hastane acil girişi mi ararsın, bina ana girişi mi? Ne ararsan var! Ayrıca gelen tipler oldukça pişkin ve özür dahi dilemeden, sanki oraya park etmek hakkıymış gibi bir eda ile tavır yapıyor. Ulan o tavrını git kime yapıyorsan yap, ergen sevgilin miyim ben senin!

Tanju Bey'i tanımıyorum, ancak bizim gibi birçok kişinin içinden geçeni yapmamış mı? Üstelik kaportaya da vurmayarak çok insaflı davranmış. İnanıyorum ki bu park ihlali yapan şahıs (şahıs diyorum ama siz anlayın) bir daha böyle parklar yapmamayı öğrenmiştir. Öğrenmemişse öğretmenin başka yolları da yok değil!

Üst Alt