Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli raporu alarak il dışına tayin isteme süresi!?

Penthe

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar bu atamada kontenjan dahilindeyim. Merak ettigim su; noncompaction kalp kasi hastaligim, 1. Derece mitral yetmezlik ve ritim bozuklugum var . Bunlardan yuzde kac oraninda rapor alabilirim? Diyelim ki raporu aldim bu raporla 3 yili beklemeden yasadigim sehre ya da daha yakin bir sehre tayin isteyebilir miyim?
Bu konularda cok bilgisizim.
Simdiden tesekkurler cevap vereceklere.

Cevap verebilecek yok mu☹

Ona gore bu rapor olayina girmek istiyorum cunku ailemin yaninda olmaliyim

Bende öğretmenim aynı hastalığa sahibiz maalesef iletişim numarası verirseniz birbirimize yardımcı olabilir fikir alışverişinde bulunuruz

@Penthe
Geçmiş olsun, %40 veya üzeri rapor alırsanız Engelli Statüsünde kabul görürsünüz. Çalıştığınız kuruma göre tayin isteyebilirsiniz. Ben MEB'te çalışıyorum. Bizim bakanlık genellikle engel durumundan atamalarda zorluk çıkarmasa da başka Bakanlıklarda uygulamalar başka başka olabiliyor.

Aşağıya yapıştırdığım yönetmelikten durumu tahlil edebilirsiniz.

@Suloo42
Hocam Engel grubundan atamalar Sömestr Tatilinden önce gerçekleşti. Dönem sonun MEB Tekrar duyuruya çıkar, o zaman şansınızı denersiniz.

Üst Alt