Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli raporu alırken muayeneler için katılım payı çıktı!?

Konular
8
Reaksiyonlar
0
slm.kızımın engelli raporunun süresi bitti.yenisini çıkarttık.3 ay sonra 35 tl katılım payı çıktı eczanede.raporu olurken girdiğimiz muayeneler ait katılım payıymış.daha önceki raporlarda böyle bir ücret yoktu.bu yasal mıdır arkadaşlar?

Hayır siz muhtemelen heyette bulunan doktorların haricindeki bölüm doktorlarına yönlendirildiniz ve yeniden poliklinik girişi yapıldı onlarda muayene ücreti olarak eczanede karşınıza çıktı benimde aynısı olmuştu...

Evet doğrudur aynı şey banada oldu, sordum soruşturdum SGK artık bu gibi işlemlerden de katılım payı adı altında ücret tahaakkuk ettiriyormuş. Hastane randevusu için Alo bilmem kaçı arayandan bile SGK pay keserken bu gibi gelir getirici bir fırsatı neden tepsin ki. Alışırız bişi olmaz.

1997 yılında ameliyat oldum omurilikten hiç bir katkı payı yokken şimdi herşeyden katkı payı alınıyor neymiş sağlıkta devrim yapmışlar biz muz cumhuriyetinde yaşıyoruz anlaşılan....

Bio;
slm.bize hangi dr söyledilerse ona gittik.heyet dışındaki dr niye gidelimki?daha önceki raporda böyle bir şey olmamıştı.siz parayı geri almak için bir işlem yaptınızmı?elimize tutturdukları kağıtta 5 bölüm vardı hepsini sırasıyla gezdik.ayriyeden değerlendirmesi için norolojiye yönlendirmişti.bu haksız alınan bir ücret

UZAKLAR;
slm.doğru sölüyon alışırız nelere alışmadıkki.....engelli raporundan bile ücret pess

Hayır hiç bir işlemde bulunmadım ben heyet dışında beyin ve sinir cerrahisi bulunmaz heyette eğer rahatsızlık o bölüm ile alakası var ise görüş için gönderilir hasta bu bölüm sadece bir örnek, normalde yasal olarak doktorun heyete çağırılması gerek ancak hasta gönderiliyor birde muayene sırası için giriş yaptırılıyor.

arkadaşlar ilk kez rapor almak için başvurduğumuz da sadece sorunlarımızla ilgili birimlerdemi yoksa tüm polikliniklerdemi muayene olacağız.hepsini dolaşmak zorundamıyız?

Gerçekten sağlıkta devrim oldu artık insana hizmet yok, kapitalizme hizmet çok ! İnsan olmazsa paranın ne anlamı var ki! %90 köle olsun %10 keyfine baksın bu nasıl düzen?

Üst Alt