Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme kaybı nedeniyle süreli emekliyim. Kontrol muayenesi zamanı geldi. Süresize döner mi?

ozturkugur2550

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba, yüzde 50 oranı ile işitme engelli raporum mevcut. 2 yıl süreli verilmişti. Sgk dan emekli olmuştum. Geçen hafta sgk sevk yazısı geldi. Randevu aldım işlemleri başlatıyorum. Raporu aldığımdan beri her 6 ayda kulak burun boğaz polikliniğine gidip düzenli bir şekilde muayene oluyorum işitme cihazı kullandığım halde sensörinoral işitme kaybı iyileşmiyor. Gittiğim tüm kontrollerde uzmanlar durum bildirir raporuna bunu yazıyorlar. Engelli raporu neden sürekli verilmemiş olabilir. Bu ilk kontrol muayenesi olacak bunda süresiz verme durumları varmıdır?
Saygılarımla

odyometrede kayıp görünüyor ve fiziksel bir sorun görünmüyorsa zaten ilk etiket sinirsel işitme kaybı oluveriyor.. Biraz kayıp eğrisine dayalı tahmini bir şey. Yegane kontrolu ise ilerleme-gerileme yapmaması. Bunun için askerlik işlemlerinde 2 yıl teste girmiştim. 7 yıldır giren vardı. İşin formalitesini bilmem ama bu tip kayıplarda bol bol git-gel yaptırılıyor. Anca benim gibi şanslı olup iyi birine denk geleceksiniz ki nihai rapor çıksın. Yoksa 10 doktorun 9u bugün git yarın gel yaptırıyor.

Engelli raporu verildikten sonra belli periyotlarla ilgili uzmanlara devlet hastanesinde kontroller yaptırdım. Her kontrol muayene ve testlerden sonra düzenlenen durum bildirir raporlarında iyileşme olmadığı, son durum bildirir raporunda ise işitme cihazından yeterli verim alınamadığı koklear implant önerildiği yazıldı. Bu durum bildirir raporlarını da kontrol muayenesine girerken heyete vermeyi düşünüyorum. Belki raporun süresiz olması yönünde katkı sağlar. Teşekkür ediyorum

Tam bir işkence, düşünsene emeklisin ve kontrol muayenesinde %39 oranında rapor veriyorlar. Ben bu kabus yüzünden hiç emekli olmayı hayal etmiyorum. Kendimi sürekli 60 yaşına kadar işe giderken hayal ediyorum.

Üst Alt