Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalp yetmezliği ve 3 stent nedeniyle engellı raporu alabilir miyim?

ww34

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
slm arkadaşlar kalp yetmezlıgı hastalıgım var 3ta siden takıldı 5 addet surklı ilaç kulanıyorum vergı indırımı engellı raporu alabılırmıyım

ı50.k21.e78.2 l25.0 teshıs bunlar

ATEROSKLEROTIK KALP HAS...ESANSIYEL.PREMIER.HİPERTANSIYON .HIPERLİDEMİ..TANIMLANMIŞ

Moderatör tarafında düzenlendi:
Damar sertliği...kolesterol ve tansiyon yüksekliğiniz var.

Bir tane stand takılmış... Kalp yetmezliğim var dedin... Puanlama ef değerine göre yapılıyor.

Kalp yetmezliğiniz varsa muhtemel ef değeri düşüktür.

Heyete girip şansınızı deneyebilirsiniz.

Ef değerini bilsem net bir şey söylerdim.

@ww34,

• Beğen
Reaksiyonlar: ww34

OğuzHan112

Dostum EF değeri nedir?
BU arada bende de 4 stent var. İlaveten şeker, tansiyon da mevcut. Rapor işine hiç girmedim, denemedim.
Selametle

İnternete baktın da EF DEĞERİ
"EF, bir kalp döngüsünde kalbin içindeki kanın ne kadarının vücuda pompalandığını gösteren bir parametredir. Sağlıklı insanlarda %60-65 arasındadır. EF değeri %40'ın altında olan hastalar düşük EF'li kalp yetmezliği, %40 ve üzerinde olan hastalar ise korunmuş EF'li kalp yetmezliği hastaları olarak tanımlanmaktadır."
imiş..
Selametle.

Hastanedeki yapılan işlemlere dair epikiriz raporunuz yok mu?

Siz en iyisi anjiyo yapan ve stent takan doktorla görüşebilirsen onunla bir görüş.

Yeterli bilgi veremediğin için yardımcı olamıyoruz. @ww34,

bende tek stent takıldı %30+10da hiper tansiyon veriyorlar. her hastane kolestrolden oran vermiyor bana vermediler mesela,doktora söylediğimde öyle bir şey yok dedi bana.. bu arada güncel ef değerim 50yle girmiştim heyete..

Ef 60 gayet güzel.

Şimdi sadece kalp üzerinden değerlendirmeyelim...başka şikâyetlerin vardır belki.

Heyete girip şansını dene..zor bir şey değil. @ww34,

Son düzenleme:
40 ve üzeri bir puan gelebilir..

Ef 60 gayet güzel. Ama 3 tane stent var dedin sanırım..bunlar puan getirebilir.

Siz şansınızı deneyin.

@ww34,

Üst Alt