Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliler GSS prim ödemelerinden muaf tutulsun!

Enginsar

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
Merhabalar,

Malumunuz bir çoğumuz çalışmıyor veya çalıştığı halde zorluklar çekiyor. Devletimizin sosyal sorumluluk gereği hiçbir engelliden gss adı altında hiçbir pirim bedeli almaması için geliniz yetkililere sesimizi duyuralım.

Merhaba görüşünüze katılıyorum. destek veriyorum. ama bir kampanya bir başvuru dilekçe şeklinde bi başlık veya düzenleme yaparsanız daha iyi olur :)

Dediğiniz konu bu mudur bilmiyorum ama ben anladığım konuda açıklama yapıcam. Ben üniversiteye giderken gss için borç çıkıyordu herkese arkadaşlara felan, yani ücret alıyorlardı. Ancak ben gss borç sorgulatırken engelli raporumu da yollamıştım. Daha sonra SSK ya gidip borcumun olup olmadığını sorduğumda size yeşilkart çıkmış borcunuz gözükmüyor demişlerdi. Yani engellilere herhangi bir ücret alınıryormu gss bilmiyorum ama bana öyle demişlerdi.

1Şans evde kişi başına düşen gelir ne kadar eğer o belli bir rakamın altında ise senin engelli olup olmamanla alakalı değil kural öyle gss primi ödemezsin.

kısaca gss primi çok çok çok fakir olmadıkça yarı aç yarı tok yaşamadıkça engellide olsan engelsizde olsan alınıyor ! ve bu bir haksızlık.

çalışmayan veya çalışamayan insanın ailesinden para alıp zorla ödeme yaptırıyorsun. işi olmayan bir insan'a ailesinin bakması suç mu ?

Suskun Mutsuz Umutlu

Maddiyat olarak çok şükür iyi durumdayız yani, bende çıkar diyordum ama çıkmadı. Bende sizin ile paylaşmak istedim. Bende maddiyat ile orantılı diye duymuştum hatta bende bu yüzden yüksek bir bedel öderim diyordum ancak dediğim gibi borç çıkmadı. Maddi olarak durumum iyi :)

1Şans öyle ise yanlışlık yapılmış kardeşim. yoksa hangi sebeple sizden gss primi almayacaklar çalışmadığınız halde .

Belkide öğrenci olduğum içindir. Arkadaşlarıma çıktı bana çıkmadı

1Şans tamamdır düşündüğüm gibi kardeşim. sen yaştan ve öğrencilikten dolayı gss primi ödemiyorsun.

ama yaşı 25 ve üzeri olanlar ve işi olmayanlar ve öğrenci olmayanlar malesef zorunlu ödüyor. ödemezsse borç sürekli katlanıyor !

bu yüzden engellilerden gss primi alınmaması gerekir zaten kendi derdimiz bize fazla geliyor !

Üst Alt