Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliler için özel sağlık sigortası deneyimleri..?

Kotan

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
Merhaba forumda özel şirkette çalışıp özel sağlık sigortası olan var mı ?

özel sağlık sigortası yapıldı fakat benim rahatsızlıgımın oldugu bütün bölümler muaf edilmiş!! engelliler için özel bi durum var mı bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

Benimde var hem ayakta hem yatakta . Diş taşı temizliği yaptırmak isterdim kapsam dışı , girp aşısı yaptırmak istedim kapsam dışı ayak temizliği yaptırmak istedim kapsam dışı. ben de anlamadım neye yarıyor.

özel sağlık sigortası kademeleri ( gümüş ,altın,platin vss gibi ) birde sağlık sigortan yapılmadan öncesi herhangi bir engelin veya kronik bir rahatsızlığın varsa sigorta kapsam içine almaz birde genelde memur kısmı gümüş paket olduğu için herşeyi kapsamaz sadece özel sağlık sigortam var :)

fener

mantıksız bi durum benim rahatsızlıklarımı muaf tutuyolar devlet hastanesine gitmek için izin istiyosun laf ediyolar mecbur yıllık izninden kullanıyosun. bu sene sadece hastane için 10 gün izin kullandım.

Arkadaşlar trafik kazası vb. gibi sizin kontrolünüz dışında ve özellikle mağdur olduğunuz durumlarda özel sağlık sigortaları acil talep ve tıbbi değerlendirme sonucunda devreye girmektedir. Bu yüzden kapsam dışı olduğunuz alanlar olsa dahi işvereniniz lutfetmiş uygun görmüştür iptal edip parasını almayınız.

Kotan

dedim gibi sözde özel sağlık sigortası var sadece şirketlerin yan haklar kapsamında olsun diye yaptıkları ucuz sigorta :)

Evet yan haklar biz iptal edemiyoruz. zaten içinde ne var onu da bilmihyorum.

fener

aslında sigortamız çoğu hastanede %100 karşılıyo masrafları ancak benim sürekli gitmem gereken bölümler muaf ettikleri için çok bi faydası olmuyo.

kapsaması güzel ama rahatsızlın devamlı ve sigorta öncesi varsa kapsamıyo malesef bende aynı dertten müzdarip olduğum için tedavi göremiyorum

Üst Alt