Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellilerden eczane kanalıyla muayene ücreti ve ilaç parası alınıyor mu?

emr-osm

Üye
Konular
38
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar ben % 72 sürekli ve ağır özürlü raporum var
dün hanımı hastaneye götürdüm, muayne oldu. eczaneden ilaçlarını aldım. benden ilaç parası ve ayrıca muayne ücreti aldılar.
sorum özürlülerin ailesinden ve kendisinden bu ücret alınacak mı veya ilaç yüzdesi ödenecek mi
ssk lı olarak çalışıyorum. iş kur kanalıyla değil normal ssk lıyım.

cevaplarsanız sevinirim

Benden taaaa mayıs ayında olduğum muayenenin parasını bile aldılar. Bu sene içinde 3 kere muayene olmuştum, 2 hafta önce ilacımı alırken eczacı bu üç muayenenin parasını bide ilacın farkını aldı..

allah yardımcımız olsun kardeşim bunlara nezaman çözüm gelir bilmiyorum ama her halde biz görmeyiz

Amin, kardeşim.

Ama, (turp gibi olupta) evde canı sıkılıp muayene olmaya gidenler (sağlık ocağını değilde) hastaneleri doldurur, doktorlarda döner sermayeye para kazandırmak için çeşitli yöntemlerle sgk dan haksız paralar aktarırlarsa, adamlarda insanları hastaneye akın etmekten caydıracak yöntemler bulmaya çalışırlar tabi... Bi de bu açıdanda bakmak lazım. Bizim insanımız herşeyi suistimal ediyor, arada bizim gibi yaşlarda kurunun yanında yanıp kavruluyor :mad:

bence bütün bunlar siyasilerin bizlere yapmış olduğu eziyetdir.
Bu nedenle en doğal yasal hakkımız olan oyumuzu kullanırken bir kaç defa düşünelim ve öle kullanalım bence...

oy

bakalım seçimde düşerler elimize engelliler hepimiz bir olalım meletelim siyasileri sesimizi duyuralım bi rapor alıyoz vergi indirimi için tekrar bi daha ehliyet için bi daha bu ne ya valla eziyet :mad:

Bu kadar sacma is gormedim 35 milyonluk ilaci sgk ile 33,5 milyona aldim hadi hayirli olsun 4 tane giris yapilmis her hafta tahlil veriom doktorum ona gore ilac ayarliyor napicam bilmiom cok sacma birsey bu.

ben kronik akciger hastasıyım.doktorlar hava kistlerin büyümüş.sıkıştığın zaman muhakak doktora git diyorlar.durumum itibariyla gidiyorum.bazen gece acile gidiyorum.eczaneye gittiğimde aydaaa.bir sürü mune parası.bu ülkede hasta olmak gerçekten büyük suç.hem akciger hastasıyım hemde ileri derecede işitme engelliyim.Allah aşkına şuna bi bakın doktorun bana yazdığı işitme cihazı kulak arkası dijital işitme cihazı her iki kulak için 3000,4000,5000tl diyorlar.bu işmi.hasta olmaaaaak suuuçtuur.okadar

Üst Alt