Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellilerden ilaç katılım payı ve hastane masrafı kesilmemesi için ne yapılabilir?

pasam1

Üye
Konular
30
Reaksiyonlar
0
merhabalar agır özürlü bakıma muhtaç vatandaşlardan ve kaza geçirip malulen emekli olan vatandaşlardan sürekli çalışamaz raporu olanlar bende bunlardan bırıyım bızlerden hastaneye giriş yaparken 5 lıra kesılıyor ve yapılan tetkıklere görede kesıntı yaıpılıyor maaşdan ve eczanede ilaç alırken ilaç katkı payı ilaç fiyat farkı gibi vs 4 çeşit para ödeme şekli var bununla ilgili bağlı bulundugunuz sgk müdürlüklerinde provizyon alırsanız bu kesintiler yapılmayacak :yalnız provizyon vermiyorlar :ben alamadım süt kararında var oldugunu dusunuyorum okudum :sgk daki memur dediki bu hak terörle mücadele ve gaziler için geçerli oldugunu söyledi:sayın bülent bey ve sayın kalem bu hak tam olarak nasıl olmalı dır ne yapılması lazım saygılar:

Soylediginiz muafiyet var.

Ama..

Saglik Kurulu Raporu ile belgelemek sarti ile kronik suregen hastaliklar icin.

Yani ; Soz gelimi Siroz hastasisiniz , surekli kontrol ediliyorsunuz bu hastaliginizi saglik kurulu rapor ile belgelerseniz Doktor ve ilac katki payindan muaf oluyorsunuz.

Siroz disinda olan diger saglik sorunlarinizda herkes gibi muamele goruyorsunuz, yani doktor ve ilac katki payi oduyorsunuz.

Not: Saglik kurulu raporunu SGK bolge mudurulugunde isleme koydurmaniz gerekir. Ornegin ben 3 farkli hastalikdan dolayi takip edildigim icin bu hastaliklarla ilgili hic 1 masraf odemiyorum. Soz gelimi grip olsam muafiyet kapsaminda olmuyorum.

tüm engelli vatandaşlarda hastane ve ilaç katılım payı alınmasın

tüm engelli vatandaşlarda hastane ve ilaç katılım payı alınmasın bilindiği üzere özürlü engelli ağır özürlü vatandaşların hastane ye gitme muayene olma ve kullandıkları ilaçlar süreklidir sağlıklı vatandaşlar gibi ancan hasta olunca hastaneye gitmek gibi değildir sürekli kontrol olmaları gerekmektedir ve sürekli ilaç kullanmaları gerekmektedir bulunduğu üzere katılım payından muaf değiller bunun için bir düzenleme getirilmeli diyorum .herkese sağlıklı yaşam.

malulen emeklı olursanız ılac katılım payı alınmıyor ben malulen emeklı oldum ılacımın raporunu cıkarttım
ılac parası odemıyorum muayene katılımını zaten eczanede verıyoruz 5-10 lıra gıbı bırsey kesıyorlar tahmınım
onuda almıyorlar.

ben de malulen emkliyim bende katılım payını alıyorlar e devlet sitesinde benim emekli olma durumuma bakdım emeklilik provizyon yerinde sizde bakın benimkinde katılım payı muafiyeti karşısında hayır yazıyor sizlerin durumunda evetmi hayırmı yazıyor .

benıımkınde de hayır yazıyo ama ben ılac parası odemedım yanı benım malullugum 1 ay once onaylandı
daha maasımı ayın bırınde alıcam muayeneye gıtmedım son 2 ay ıcerınde sadece mesane kasılmasından dolayı
hap kullanıyorum bu ay ılac parası alınmadı yanı raporumda zaten muaftır yazıya ılac raporumda

raporda ılacın ısmınnın altında:
hastanın yukarıda belırtılen hastalıgı ıle ılgılı ılacları hasta %20 katılım payından muaftır

Dİlenci Devlet

Dilenci devlet;
artık
1) Reçeteye yazdırdığınız her 3 ilaçta bir 1 TL alıyor,
2)Herhangi bir bölüme muayne oldunuz iyileşemediniz o bölümle ilgili başka Dr gittiniz onun içinde para alınıyor. (Dr seçmenin önüne geçilmiş)
3)Sağlık ocağına muayne olmanın bedeli 3 TL, Devlet hastanesine muayne olmanın bedeli 6 TL, özel hastaneye muayne bedeli 16 TL

VATANA MİLLETE HAYIRLI, UĞURLU OLSUN.
;););););)

bu gün bu durumu tc başbakanlık özürlüler başkanlığını aradım durumu anlattım ordaki yetkili katılım payını herkes gibi ödeyecek olduğumuzu söyledi.muaf değilmişiz.malesef.

13/05/2014 tarınde caloğlu vilayetin bitişideki sgk kurumu müdürlüğüne gittim yüzde/40 raporlu süreğen hastası olduğumu benden ilaç hastane katılp payının kesidiğini söyledim aldığım cevap...kıbrıs gazi.isen katılım payı ödemessin dediler yapılacak başka birşey olmadığı anladım geriye döndüm FERİDUN ERUĞUZ

alo 170 i aradım raporunuzla başvurup kronik rahatsızlıklarınız için ödeme den muaf olabilirsiniz bunun için sgk müdürlüğüne başvurmanız lazım dedi göztepe sgk ya gittim hiç bilgisi yok sen nerde oturuyorsun dedi pendik diyince kaynarcaya gitmen lazım burdan değil diyip kurtuldu boşa gittim nerde oturuyorsak orayamı başvuru yapacağız işyerim göztepe sgk ya bağlı ama

Üst Alt