Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellilere ayrılan alana aracını çeken bir duyarsız | İstanbul

bLaCkRaCe

Aktif Üye
Konular
126
Reaksiyonlar
2
xVDb6n.jpg

34 KIR 66

12 Şubat Çarşamba akşamı Haramidere Carrefour'a alışverişe gitmiştik, koskoca otoparkta sadece 2 engelli park yeri ayrılmış.
Aracımı park ettiğimde yanımda ki diğer yer doluydu, işimiz bitip torbaları bagaja yerleştiriyorduk araç sahibi bayan geldi aracına bindi ve gitti.
Ardından resimde gördüğünüz duyarsız hatta hiç mi hiç utanmayan kişi aracını ENGELLİ tabelasının önüne aracını çekti, 2 kişi indi kendisi araçta bekledi.
Bende bu resmi çektim ama nereye şikayet edeceğimi bilmiyorum. Bu duyarsız insanların para cezası alması gerekiyor keşke öyle bişey olsa, akıllanırlar belki.

İstediğimiz kadar engelliler için rampalar asansörler ve park yerleri yapılsın kaba saba insanlar için yapılacak pek bişey yok.

Trafiği arayıp ihbar ediceksiniz

İsterlerse de trafik şubeye mail atın resmi

Lovex nasıl yapıcaz anlatırmısın şansımı bi deniyim zaman geçmeden.

Googleden yazıyorum trafik şube diye karışık yerler çıkıyor.

bLACKrACE Daha evvel hiç şikayet etmedim ama 155 i ara trafik şube ihbar hattı olmalı peşini bırakma gerekirse resmi de gönder plaka belirgin zaten

Biz ihbar etmediğimiz sürece bunlar yapılmaya devam edilecektir

155 ten olmazsa 154 ü ara

Hadi bakalım uamrım işe yarar ayrıca resmide göndermişssen fark edilmesi muhtemel

Hoşçakal arkadaşım sana katılıyorum ancak, O şahıs engelli ise mutlaka aracın ön veya arka camına en azından engelli park kartını bırakbilir, ne bileyim farklı bir engelli işareti ile engelli aracı olduğunu belli ettirmelidir.
Örneğin benim aracımın plakası enlgelli amblemli değil, ancak ben aracımı ne zaman ve nerede bırakırsam mutlaka ama mutlaka ENGELLİ PARK KART'ımı aracımın ön camına bırakıyorum ve üzerinde Mutlaka her ihtimale karşı Cep numaram yazılı.

slm .hemen 155 i arayın ve aracın plakasını verin yeter. bi daha çekemez.ben aynısını yaptım.ama şu var eğitimsiz bir toplum oldukça bu tür şeyler hep olacaktır. caydırıcı cezalar gelmedikçe tabi ki....

ön cama baktınızmı belki engellidir. ama sanmıyorum engelli olmadığı halde çeken öküz çok

selam arkadaşlar ben 70 raporum var ben çeke bilir miyim engelli park yerine raporumdan başka hiçbir belgem yok arkadaşlar

bLaCkRaCe ya o şahıs engelli ise

Yok dostum engelli değildi ben yanda ki park yerindeydim çıkarken bu araç geldi bu araç geldi ve resmi çektik, içinden inen 2 kişiyide gördüm şöförü de gördüm.

metinxo araca engelli park kartı alabilirsen koy yada engelli olduğunu belirten bi stiker gibi bişey bırak belki bu gibi otoparklarda çekmezler aracını neticede orada trafik polisi yada çekici dolaşmıyor ama ana caddelerde götürürler, kendi aracımda engelli plakası yok çünkü artık engelli plakası verilmiyor bende arka tampona sticker yapıştırdım ve engelli park kartı aldım aracın ön camına koyuyorum.
Sticker bulamadığım için reklamcı da yaptırdım.

---

Dün Twitter üzerinden Beyaz Masa isimli kullanıcıya yaptığım ihbar vardı mailime cevap gelmiş;

[FONT=Georgia]@******"*"

Konu, Emniyet Müd. yetki alanında olduğundan şahsen başvuru yapmanız gerekiyor.

[bit.ly/Emniyet[/FONT]

Öyle engel sınıfı varlığı normal insandan hiç bir farkı yok. Örnek Behçet hastalığı %90 oranla görünüşte hiçbir emaresi olmuyor.
Engelli plakasını kaldırılmasını isteyenler yüzünden şimdi sıkıntı çekiliyor.

Neden plaka kaldırıldı diye sıkıntı çekiksinki.bende bu lafı anlamıyorum.eskiden engelli plakası nasıl zorunluyduysa,şimdide engelli park kartları zorunlu.o kart olmadan park eden engellide zaten suç işliyor

Tv, radyo,gazete ve sosyal medyada konuyla ilgili kamu spotu yayınlanması halinde bir nebzede olsa duyarli vatandaş sayısı artacaktır.

Eğer cep telefonunuz akıllı telefon ise Emniyet genel müdürlüğünün sitesinde bulunan EGM Mobil'i indirin, ve engelli park yeri ihlallerini anında fotoğrafını çekerek ihbarda bulunabilirsiniz. Bu uygulama hem android hemde İOS işlemcili telefonlar için geçerlidir.
EGM Mobil Linki:
EGM - EGM Mobil

Medeni ulkemizde engelli park yerine parkeden normal arac sayisi sanirim engelli arac sayisindan fazladir.Bu konuyla ilgili aracimi parkettigim avm, ispark gibi yerlerin neredeyse cogunda surekli gerek gorevlilerle gerekse insanlarla tartisiyorum.Ama karsi tarafin umurunda olmuyor.Avmler engelli musterilerinin onceligi yerine engelsizlerin onceligini dusunup musteri kacirmamaya bakiyor.isparklarda da yogunluk varsa normal araclari engelli yerlerine alip yer yok diyorlar. Kurallarin uygulanmadigi ve cezai yaptiriminin da olmadigi bir ulkede insanlarin medeni olmasi beklenemez sanirim.Bu konuda sonuna kadar mucadele etmesi gereken kisiler bizleriz ...

Sosyal tesislerin birinde benim de başıma geldi engelli park yerlerinin hepsi dolu idi. Güvenliği çağırdım adam "gelin arabası olunca birşey diyemedik dedi." Gelin mi engelli idi, damat mı dedim, ikisine de hayır deyince, tam o esnada çam yarması gibi bir herif gelin arabasından birşey almaya geldi. Kuzenim direk adamın yanına gidip durumu izah etti. Adamın ilk sözü ben polisim oldu. Haa Kuzen de avukat bu arada. Nolmuş abi ben de avukatım deyince, biz de araya girerek işi tatlıya bağladık, aracını engelli park yerinden çektirdik.

İşin komik tarafı polisin bu konularda daha hassas olması ve bizlere yardımcı olması gerekirken, statüsü gereğince bu hakkımızı gasp etmeyi kendince hak görebiliyor. Özetle hakkımızı gene kendimiz savunacağız. Sıkça gittiğimiz yerlerden başlasak yeterli...

Üst Alt