Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellilerin muayene ücretleri hakkında bilgisi olan var mı?

BizBizeYeteriS

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
Merhaba Arkadaşlar:

Öncelikle başlıkta belirttiğim gibi Biz Engellilerin Hastane Muayene ücretleri hakkında bilgi almak istiyorum.
Muayene ücreti varmı varsa bu %lik orana göre değişiyor mu bilgi sahibi olanlar bilinçlendirirse sevinirim.

Teşekkürler.

Merhaba,
Hiç duymadım. Zaten çoğunlukla biz gidiyoruz sürekli hastaneye. O yüzden bize bu konuda bir kıyak geçeceklerini sanmıyorum ama :confused:

Geçmiş olsun

Herkes için aynı muayene ücreti geçerli. Engellilere bir avantaj yok

SUT eki Hasta Katılım Payından Muaf Hastalıklar listesinde yer alan hastalıklardan hasta muayene payı alınamaz. Ancak şu anda SGK kesinti yapıyor. Rapor, barkod vb. belgelerle bağlı bulunduğunuz SGK Müdürlüğünden paranızı iade alabilirsiniz. 5-8-12 TL için her seferinde bu işlemi yapmanız gerekiyor. 5 TL için 10 TL masraf yapmanız ve zaman harcamanız gerekiyor.

Bu tür hastalığını belgeleyenlerin Medula sistemine bir defa muaf olarak işlenmesi ve daha sonra kesinti yapılmaması için bu yönde düzenleme şart. Bir süre bu işi kovaladım, sonra işin peşini bıraktım. Sıfırlıyamadık yani paraları :)

Üst Alt