Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellinin vasi değişikliği prosedürü ne kadar sürer?

Muhammet.

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
1
Arkadaşlar öncelikle selamün aleyküm,Vasislik konusunda bir sorum olacaktı.Konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirse benimle Sevinirim:)
.
Benim kardeşim Jandarma, eğitimi bir ay sonra bitiyor. Ben vasiliği ona verirsem bulunduğu ile atanabiliyormuş engelliler olarak böyle bir hakkımız varmış. Bende Vasisliği ona vermeyi düşünüyorum eğer Bulunduğum ile ataması olursa. Bide ben evde bakım maaşı alıyorum annem alıyor yani bunu kesebilirler mi ? bu vasis olayı çabuk sonuçlanıyor mu bilginiz varsa lütfen paylaşın. Şimdiden teşekkürler arkadaşlar..

bildigim kadarıyla eski vasniz feragat edecek yeni vasinizde kabul edecek. baglı oldugunuz sulh hukuk mahkemesine telefon edip öğrenebilirsiniz. ne yapmanız gerektiğini ya da gidip sormalısınız

etkilemez bildiğim kadarıyla sadece yeni vasiniz alır ama gelir düzeyine göre olduğu için yaşadığın evdeki gelirine bakarlar sanırım

@xdedahii,
Ben şöyle düşünüyorum biraz araştırma yaptım da ,bakımla vasisin alakası yok. Yani bakıcı değişmiyor adres değiştirmedigi sürece kesilmez yazıyordu,adres değişikliği yapmaycam sadece bazı haklardan feragat edecem,Ben sadece kardeşimin atamasını bulunduğum ile aldırmak için değiştiriyorm.. Yine de sormak istedim sağol cvbladigin için

Üst Alt