Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Eniştemi iş kazasında kaybettik.'İş Kazasıdır' raporu alıp SGK'ya başvurabilir miyiz?

hasanozdemir01

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar,

Yaklasik iki sene once enistemi is kazasi sonucu kaybettik. Su anda Sirketlerine actigimiz tazminat davasi hala devam etmektedir. Ablamin SSK'dan emekli olabilmesi icin bir takim evraklar yaptik. Ablama baglanan maasin 400 lirasi kendisi icin 200 lira civarida cocugu icin baglandigini soylediler. cevremizde bizimle ayni durumda olan bir kisi daha var fakat onun SSK'dan aldigi para 1000 TL'nin uzerinde. O kisi esinin Kaza gecirdigi Sirketten 'Is kazasidir raporu' alip SSK'ya verdigini soyledi. Bu konu icin cevremizden resmi olmayan duyumlarla iki maasin baglanabilecegini soylediler. Mahkememiz devam ederken bilirkisi raporuna gore is kazasidir raporu alip SSK'ya basvurabilirmiyiz.

Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim..

Bildiğim kadarıyla aynı anda hem iş kazası sonucu vefaat nedeniyle Ölüm Geliri hem de Du-Yetim aylığı alınamıyor. Bence hiç riske girmeyin ve sigorta müdürlüğüne gidip yazılı olarak başvuru yapın (sözle sormayın, "dul-yetim aylığı alıyorum, iş kazasından dolayı ölüm geliri de bağlanmasını istiyorum" deyin).

Üst Alt