Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Erenköy'den aldığım vasi atanmasına gerek yok raporu 1 yılıkmış. Ne yapmam gerekiyor?

TIBET26

Üye
Konular
75
Reaksiyonlar
0
Merhaba ben engelli emekliyim. Kontrol muayenesine gittim doktor emekliliğimi 5 yıl uzattı fakat vasi atamasına karar verdi. Rahatsızlığın şizoaffektif bozukluk . Vasi atamasi için dava açıldı . Sulh hukuk mahkemesine mahkeme beni erenköye sevk etti itiraz edince . Erenköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi vasi atamasına gerek yok kararı verdi ama raporda 1 yıllık geçerli olduğu yazıyor bu ne anlama geliyor bilen birisi varsa yardımcı olabilirmi.

Emeklilik için aldığınız rapora itiraz etmişsiniz. Size vasi atanmayacaktır. Ancak emekliliğiniz de yanabilir.

Anladığım kadarıyla doktor emekliliğin devam edebilmesi için size vasi tayin etmiş.

Vasi tayin edilince hiçbir imza yetkiniz olmaz maaşınızda siz çekemezsiniz vasini çeker. Harcamalarınızı ve tüm mali işlemlerinizi vasi gerçekleştirir. Otobüs bileti bile alamazsınız vasiniz olmadan…

Bence bilmeden itiraz etmişsiniz ama iyi olmuş.
Muhtemelen yeni rapora göre maaşınız kesilecektir. Bir yılda birde kontrol şartı koymuşlar gidip muayene olacaksınız.

Çevrenizde bir avukat varsa danışın.

Ben vasi atamasına itiraz ettim. Yeni verilen raporda engelli oranı yazmıyor. Sadece vasi atamasına gerek yoktur. Bu rapor 1 yıl geçerlidir. Peki şimdi bu süreç nasıl işleyecek

Başlık kısmı Durum bildirir sağlık raporu diye yazıyor. Herhangi bir yüzdelik oran yok. Sulh hukuk mahkemesi hastaneye gönderdi hastanede raporu düzenleyip mahkemeye göndermiş. Bu benim emekliliğimi nasıl etkilicek öğrenebilir miyim

Mahkeme durum bildirir raporu ister. Durum bildirir raporun o anki sağlık durumunla ilgili bilgileri içerir. Emekli olurken engelli raporu değil SGK durum bildirir raporuna bakar.

Şimdi farketmeseler bile belli bir süre sonra farkedeceklerdir. Ya maaşları tekrar isterler ya da tekrar rapor almaya yollarlar.

Şimdi senin raporun çelişkili duruma düştü. Son aldığın rapor geçerli sayılacaktır.

Çok detaylı bilgim yok bir avukata danış.
Vasi atanması uygundur dediğin rapora itiraz ettiğin için söylüyorum

Sen rapora itiraz etmiş oluyorsun yani

Son düzenleme:
@TIBET26, Emekliliğiniz yönünden bir etkisi olmayacak. Zaten aldığınız bu rapor engelli raporu değil. Vasilik iptali için başvuru yapmışsınız durum bildirir rapor verilmiş, sadece bu durumunuz değerlendirilmiş ve vasiniz iptal edilmiş.

Eğer bir engelli raporu almış olsaydınız ve bu oran %40 altına düşmüş olsaydı o zaman bir sıkıntı olabilirdi. SGK düşük oranlı raporu tespit ettiğinde kontrol muayenesine gönderip tekrar rapor isteyebilirdi. Şu an için almış olduğunuz durum bildirir rapor yüzünden bir sıkıntı olmaz.

Son düzenleme:
Zaten son aldığım rapor Sultan Abdülhamid han hastanesinden aldım. 5 yıl geçerli 5 yıl sonunda kontrol muayenesi verildi. Birde şöyle bir durum daha var benim engelli raporum % 82 şizoaffektif bozukluk. Bu rahatsızlık tedaviyle çalışabilen bile olsa yine % 45 oranında rapor veriyor.

Bu durum bildirir sağlık kurulu raporu 1 yıllıktır yazıyor 1 yıl sonunda ne olacak. Tekrarmi mahkeme hastaneye sevk edecek

@TIBET26, Siz kontrol muayenesi sürecini de atlatmışsınız zaten. Son aldığınız durum bildirir raporunun amacı vasilik iptali için. Mahkeme bu rapora göre kararını verecek.

Öncelikle herkese merhaba ben 28.03.2024 tarihinde Sultan Abdülhamid han hastanesinden engelli raporu aldım emeklilik kontrol muayenesi için. ,% 82 şizoaffektif bozukluk tanısıyla 5 yıl raporum uzatıldı. Artı olarakta bana vasi atamasına karar verildi. Biz vasi atamasına itiraz ettik mahkeme Erenköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesine sevk etti. Hastanede 1 yıl geçerli vasi atamasına gerek yoktur durum bildirir raporu verdi. Şimdi her yıl vasi atamasi için hastaneye gidicem. Ben engelli raporuna itiraz etme hakkım varmi varsa nereye başvurmam gerekiyor.

Üst Alt