Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Eşi doğum yapan memura ödenecek doğum yardımı..?

nostaljik

Üye
Konular
71
Reaksiyonlar
0
Eşi doğum yapan memura doğum ücreti ödenir mi? (eşi çalışmıyor, ev hanımı) Ödenirse şayet Aile ve Sosyal'e mi başvuru yapılmalı yoksa memurun kendi kurumu mu bunu ödüyor?

Ona doğum ücreti değil de "Doğum Yardımı" diyelim... Alabilirsiniz tabiki İlde yaşıyorsanız Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüğü'ne, ilçede yaşıyorsanız Sosyal Yardımlaşmaya başvurabilirsiniz... Birinci çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL, üçüncü ve sonraki çocukları içinse 600 TL

Ata_Türk

Yani ilçede ikamet eden birisi için illa Aile ve Sosyal İl Müdürlüğü'ne gitmeye gerek yok. Peki dilekçe ile mi başvuru yapılıyor? Yoksa doğum raporu işlemler için yeterli oluyor mu?

nostaljik

Aslında internette biraz araştırma yapsanız bu bilgilere ulaşmak çok kolay...

Doğum Yardımı Başvuru Formu (Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı internet sayfasında sosyal yardımlar bölümünden indirilebilir)
Doğum raporu.
Anne ve babanın kimlik fotokopisi.
Doğum yardımına esas bebeğin kimlik fotokopisi.

Ata_Türk
Bilgiler için teşekkür ederim hocam. Aslında detaylı araştırma yaptım ama 2 farlı bilgiye ulaştığım için bir de burda sormak istedim açıkçası.

Ata_Türk

Merhaba, bir şey soracaktım : Doğum Yardımı Başvuru Dilekçesi'nde - Doğum yapan kişi kamu işçisi mi? ve - Çocuğun babası kamu işçisi mi? diye 2 yer var. Baba devlet memuru ise bu ilgili kısım nasıl doldurulacak?

Ata_Türk

Merhaba, bugün itibariyle 20 gün oldu ve hala ''Başvuru Aşamasında'' olarak gözükmekte. Doğum yardım ücreti kaç günde ödenir acaba? Bilginiz var mıdır konu hakkında? Teşekkürler.

Merhaba, bugün itibariyle 20 gün oldu ve hala ''Başvuru Aşamasında'' olarak gözükmekte. Doğum yardım ücreti kaç günde ödenir acaba? Bilginiz var mıdır konu hakkında? Teşekkürler.

40-45 günü buluyor bakanlık yatırıyor ara sıra ptt den doğum yapan kişi kontrol etisin adına yatıyor

süt parası emzirme aldınızmı...SGK YAPIYOR ONU

TAMER

Süt Parası - Emzirme ödeneği adı altında bir ödeme de varmış SGK 'nın. Ona henüz başvuru yapmadık. Orda ne kadarlık bir ödeme yapılmaktadır acaba?

nostaljik

Doğum parasının annelerin hesaplarına yatırılması, yapmış oldukları başvuru ardından 55 gün sonra gerçekleşir. Doğum parası başvurusunun tamamlanmasından sonra bu süre başlar.

Üst Alt