Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Eşim adına araç alsak 2022 maaşı kesilir mi?

hamide84

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
eşim %70 özürlü eşimin adına araba alırsak 2022 maaşı ve evde bakım maaşı kesilir mi

şimdiden verdiğiniz bilgiler teşekürler.

slm arkadaşlar ben tarım bağkuru yatıyorum ve eşim evde bakım maaşı ve 2022 alıyor

ben tarım bağkuru yatırıyorum eşim %70 ağır özürlü
eşim benim sağlık güvencemden yaralanırsa evde bakım maaşı ve 2022 maaşı kesilir mi

daha önce açmış olduğum konuda eşim kullanması için engeli plakı araç alırsak 2022 maaşı ve bakım maaşı kesilirmi demiştim emin olmak için tekrar açıyoyorum afınıza sığınarak şimdiden teşekür ederim

kesilir kesilmemesi lazım ama maalesef kesiliyor benim 2022 yi kestiler yaklaşık 1 sene oluyor sebep aracının olması dediler yeşil kartımıda iptal ettiler maaşımıda kestiler.

Bu ne yav hani önemli olan gelir durumuydu. Ev araba ihtiyaçtan sayılmıyor demekki. Sözde çıkarılan anayasalar, torbalar, engellilerin sıkıntılarına çare olmadı malesef.

önce pirimsiz ödemeleri aradım eşimin üzerine araç alırsak 2022 maaşı kesilirmi dedim bizim için hiç bir sakıncası yok dedi ama bulunduğunuz kaymakamlıktaki maldüdürlüğünden bilgi alınız dedi bende mal müdürlüğüne gitim konuyu açtım bana demesi bize sgk bu vatandaşın üzerine arba var muhtaçlığı kalkmıştır bunu maaşını iptal edin der bizde iptal ederiz mal müdürlüğü böyle dedi.

bende tekarar primsiz ödemeleri aradım mal müdürlüğü böyle dedi dedim Memurun demesi biz eşinin maaşını ancak bir işe girersE keseriz dedi maliye yaptığı araştırmada üzerine araba var muhtaçlığı kalmıştır der bizde bu şikayetin üzerine iptal etmek zorunda kalıyoruz ben bu konuyla ilgili nereden bilgi alırım dedim bununla ilgili size kimse yardım edemez bilgi veremez sizin bulunduğunuz ilçedeki mal müdürlüğü görevini bilmiyor dedi anlayacağınız mal müdürlüğü ve primsiz ödemeler arabanı al ama maşının iptal olduğunda sen aldırdın deme bana dedi şimdi bu yazdığım konuda bir şey anlamadım anlayan varsa bana açıklasın çünkü ben hiç birşey anlamadım

Bu mallarla maliyeler işini bilmiyor vatandaşı mağdur ediyor anlaşılan. :) bundan kimse birşey anlamaz çok acil bir düzenleme gerekiyor, sayın Başbakanımız bu konuya bir açıklık getirse iyi olur.

Üst Alt