Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Eşim SSK'lı bir işte çalışacak olursa 2022 maaşım kesilir mi?

32ilhan

Yeni Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
selam ben 2022 aylığı için baş vurdum evrakları tamamladım maliye ankaraya gönderdik dediler fakat eşim sigortalı işe başlıyacak 1 kaç güne sıkıntı yaratırmı 2022 aylığı için

valla şu an benimde eşim 9 aydır çalışıyo internetten baktığımda benimki hala aktif görünüo

%99 sorun yaratır. Bence SGK'ya arayıp sormalı, bildirimde bulunmalısınız. Sonra ceza çıkartırlar karşınıza, canınız sıkılır...

alo170_new.jpg

2022 aylığı

selam arkadaşlar ben 2022 aylığı için tüm evraklarımı teslim etdim maliyeye kuruldan annemin almış olduğu dul maşından dolayı limit yüksek demişler annemle ben altlı üstü oturuyoruz annemin aldığı maşının benle alakası yok polis tutanak tutarken
belirtdim annemle ayrı evde oturuyoz diye fakat polis memumuru 1 evde annemle aynı ikametgeh etdiğimizi yazmış annem ben eşim ve kızım annemin almış olduğu 550 ytl 4 bölünce benim limit fazla diye ret olmuş tutanak tutan polise gitdim durumu anlatdım nüfusa gitdim annemle benim ayrı oturduğuma dahi ikametgeh cıkartdım emniyete verdim ne yapmam lazım arkadaşlar hakkımı aramak için polisin yanlış tutanakdan ret gelmesi yardımcı olursanız memmun olurum

2022 aylığı alıyorum. Sigortam yatmaya başladı ne yapmalıyım?

bende özürlü maaşı alıyorum sigortam da yatmaya başladı bu ne gibi bi sorun çıkarır bana ???????????? maaş kesilir mi ne yapmam lazım ?

vallahi çok karışık bu işler oturan boğa arkadaş aşağıdaki no verdi arasan ii olur
alo170_new.jpg

öyle yapalım en güzeli arayım 170 i ... ilerde sıkıntı çıkarır bu devlet işi belli olmaz gerekirse kesilsin... devleti de kandırmaya niyetimiz yok :)

İlhan, annenin üst katta oturduğunu polis memuru belirtmeliydi. Yapmamışsa şini yanlış yapmış dmektir. Emniyete verdiğin dilekçe ile durum düzelir diye umuyorum.
Polis memuru hakkında valiliğe gidip şikayetçi olma hakkın olduğunu da anımsatmak isterim.

Yücel, sigortalı olduğunda 2022 maaşını kestirmekle yükümlüsün. Aksi halde sigortalı lduktan sonra aldığın tüm 2022 aylıkları %50 faiziyle birlikte senden tahsil edilir. Aman ihmal etme...

sigortam 4.ayda başladı ve halen dewam ediyor bu ayki 3 aylık maaşımıda alsam bi sorun çıkmaz galiba 90 günlük bi süre felan varmış galiba...ondan sonra başvuru yaparım...birde şunu sormak istiyorum ssk yatmadığı zaman bu 3 aylık maaşı tekrar açtırabiliyormuyuz oturan boğa ???

sigorta başllangıcından 90 gün içinde bildirmen lazım yoksa iş çığrından çıkıo

tamam ama henüz 50 gün ancak olmuştur bu alacağım 3.aylık ücreti geri ödemesi olsa dahi alacağım zaten fakat ssk bitince yeniden aylığı alabilmek için ne yapmam gerekiyor bilgisi olan kimse yok mu

Yersiz alınan aylıklar faiziyle geri alındıktan sonra, yeniden 2022 aylığı almak istediğinde sıfırdan tüm başvuru sürecini yeniden yapman gerek...

bülent bey arkadaşım ben ilçede oturuyorum bu yanlışı emniyetde olmazsa merkeze gidip valiliklemi halletmem gerekir ? şu anda benim annemle ayrı evde oturduğumuza dahi nüfüstan aldığım ikametgah adresi var emniyete veya kaymaklığa dilekce yazarsam bu nüfustan aldığım ikametgah adresiyle birlikdemi vereyim yardımcı olursanız cok memun olurum

Üst Alt