Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Eşimin üzerine arazi var diye çocuğum 2022'den yararlanamaz mı?

tutku205

Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
0
iyi günler
ben 2 yıl önce 2022 ye müracat ettim oğlum adına ve rapor yüzde 70 idi ama benim bağkurumdan dolayı bize aylık bağlanmadı ve yazı geldi bende bağkuru dondurdum ve iptal ettigime dair yazıyı tekrar gönderdim bana tekrar yazı geldi yeniden müracat edin 2022 ye diye
ben de mal müdürlügüne gittim raporu çıkarmak için 1 ay önce bugün gittim raporum mal müdürlügüne gelmiş, ama mal müdürlügündeki memur bana, "eşinin üzerine arazi var" deyip olmaz dedi.
oysa daha önce böyle bi sorun çıkmadı ve bu tapuya göre yıllık gelirimiz 4 bin ytl. birey sayısı 7 kişi.
acaba ben bu tapu eşimin üzerindeyken çocugumun 2022 den yararlanmasına engel olur mu? yeşil kartım da var.

Teşekkürler

üzerinize kayıtlı araziyi çorak olarak gösterin

çorak olarak gözükmez .çünkü ağaçlık yazıyor

hımm o zaman bilemeyeceğim bende kardeşime maaş bağlatirken babamın üzerine çıkan arazinin üzerine çorak arazi degersiz olarak not düşmüşlerdi ama ağaçlık yazıyorsa bişey diyemeyeceğim

peki oğlunuz şuan sağlık güvencesi olarak ne kullanıyor hiçbir sağlık güvencesi yokmu sizin bagkurumu yoksa yeşil kartmı

oğlum şuan yeşilkart kullanıyor bende yeşilkart kullanıyorum

Arazinin olması (eğer zenginlik olarak kabul edilecek kadar çok değilse) 2022 maaşı almaya engel olmaz. Getirdiği gelir önemli. Resmi başvurunuzu yapın. Reddedilirse başvurunuz, red gerekçesini yazılı olarak versinler...

aevde bakım aylıgı

Emekli Nevi :18.YAŞ ALTI
Durumu :AKTİF

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
29/01/2008 TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
25/02/2008 Özür oranı (%40-%69) Kabul edildi.
03/03/2008 TARİHİNDE 17278 KARAR NOSU İLE

ÖDEME DURUMU
03/07/2009 TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.

YAZIŞMA VE EVRAK İŞLEMLERİ
TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 27/12/2007
TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 18/11/2008
SSK-BAĞKUR DAN DOLAYI YENİDEN MÜRACAAT YAZISI YAZILDI. 08/01/2009
TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 26/06/2009​

bunun anlamı nedir.. tşkler

bunun anlamı maaşınız baglandı demek hayırlı olsun....

ne zaman alırım

tşk ederim,şimdi ne yapmalıyım maaşı ne zaman alırız

Toplu paranız birkaç hafta içinde Ziraat Bankası'na yatırılır. Adresinize gelecek olan evrakla birlikte gidip toplu parayı çekeceksiniz.

Dönem maaşı zamanı geldiğinde de PTT'ye gidip maaşınızı alacaksınız.

tanıtım kartı ne zaman gelir

iyi akşamlar geçen 03.07.2009 itibariyle ilk aylık ödeme diyor kontrol ettgim sayfada acaba tanıtım kartımız ne zaman gelir,

bir ikinci sorum da bu evde bakım üzreti oğlumdan dolayı benim adıma geliyor. çevremizden duydugumuz kadarıyla eşimde çalışamadıgından dolayı oğlumdan aylıga bağlanıyormuş. bunun gerçeklik payı nedir acaba

tanıtım kartı gelmiyor sana mektup gelecek sonra sadace kimliğini alıp bankadan alabilirsin..

Toplu parayı çekmek için bir mektup gelecek adresinize... O mektup ve nüfus cüzdanınız ile gidip alabileceksiniz ziraat bankası'ndan.
Ayrıca dönem maaşını da nüfus cüzdanı ile alacaksınız. Tanıtım kartı olayı tamamen iptal oldu

ödeme emri

iyi günler bugün bana ödeme emri geldi evde bakım ücretinden dolayı ama bankaya gittigimde sicil numarasından kontrol etti hesapta para yok dendi ne yapmalıyım acaba?bir ikinci sorumda ödeme emrinde ödeme ile ilgili yazılanlardan bişey anlamadım ilk kez aldıgımdan dolayı.ödeme emrinde ödenecek tutar 907ytl..ödenecek aylıkların sonu 01.04.09/s.8.09 yazıyo hesaplama tarihi 01.09.09 yazıyor..not olarakta ek ödeme:43 ytl yazıyor.ben 3 aylıgı nezaman çekecegim belli bir tarih yok nasıl hesaplıycam..tşkler

Afedersiniz ama, siz 2022 maaşından mı yoksa Evde Bakım hizmetinden mi bahsediyorsunuz?

evde bakım aylıgı

iyi günler bana 18yaşından küçük oğlumdan dolayı aylık geldi ama ben bunun evde bakım aylıgımı yoksa normal kendi aylıgımı bilmiyorum,aylık 178ytl yazıyor gelen evrakta tşkler

3 aylık 534 tl olan maaş, 2022 maaşıdır ve SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından (Kaymakamlıklar aracılığıyla) verilir.

Evde bakım maaşı aylık 477 tl'dir ve SHÇEK (sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumu) tarafından verilir.

Üst Alt