Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Eski iş yerim benden habersiz beni sigortalı yapmış!?

Konular
46
Reaksiyonlar
83
Eski çalıştığım firma engelli işçi kadrosunda eksik var gerekçesiyle benden habersiz beni sigortalı yapmış. Ben bunu vakıflar genel müdürlüğünden aldığım engelli maaşının askıya alınması sebebiyle öğrendim.

İş yerini aradım insan kaynaklarıyla görüştüm. Bir de bana pişkin pişkin diyor ki telefonda görüştüğüm kişi, fena mı oldu sigortan yatırılıyordu emekli olacağın zaman faydasını görürsün diyor.

Telefon görüşmesinden yarım saat sonra çıkışımı vermişler. SGK'dan mesaj geldi.

Sorum şu ben bu firmadan maaş ve tazminat talep edebilir miyim?

Ne kadar süre sizi SGK lı göstermişler?
Uzun bir süreç ise SGK'ya şikayette bulunabilirsiniz.
Bilgim onayim olmadan kimlik bilgilerim kullanıldığı için şikayetciyim diyebilirsiniz.
Hatta bir avukata danışın onayınız olmadan bilgilerinizi kullanmaları zaten yasak.
Tazminat alıp alamayacaginizi bir avukat daha iyi bilir.

Olan benim bu ay ki engelli maaşına oldu. Çok zor duruma soktular maddi olarak.

Bence etmelisin , o şirkettende o parayı talep etmelisin. Vermiyorlarsa şikayet edeceğim de.

Salı günü bizzat gideceğim. Mağduriyetimi anlatacağım. En az bir asgari ücret talep edeceğim. Yoksa şikayet edeceğimi söyleyeceğim.

Dün gittim şirkete. Bir asgari ücret tutarında maaş talep ettim. Bir de utanmadan yanlışlık olmuş olabilir fakat çalışmayan adama maaş mı vereceğiz dediler. Çalışmayan adama sigorta yapmayı biliyorsunuz ama dedim. Sizin yüzünüzden engelli maaşım kesildi cebimde 50 lira para dahi yok dedim.

Eğer ki zararımı karşılamazsanız sgk'ya şikayet etmekle kalmayıp burdan çıktıktan sonra savcılığa başvuracağımı söyledim. Bunun üzerine İban numaramı aldılar. Cuma günü ödeme yaparız dediler. Bakalım yarin ödeme gelecek mi.

Bence daha birşey yapma zararını karşılamışlar. Bundan sonrasında bir adım daha atarsan sikayet edebilirler.
Hiç kafanı ağrıtma bence :)

Üst Alt