Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Eski tip ehliyetimi yenileyeceğim. Bipolarım. Başvuru aşamaları nasıl oluyor?

dreamfail

Üye
Konular
149
Reaksiyonlar
67
Merhaba ben bipolar bozukluk hastasıyım. %44 engelliyim. 2016 öncesi A1-B ehliyetim var. Yenileyeceğim. Başvuru aşamaları nasıl oluyor? Bilen paylaşırsa sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

ALO 199 alo nüfus varmış. Aradım ve sordum. İleride başka kişilerde merak eder diye işlemler şu şekildeymiş: Önce aile hekimine gidip başvuruda bulunulması gerekiyormuş. Daha sonra E-Devletten kişisel sağlık bilgi formu doldurulacakmış. Aile hekimi uygun görürse ya sağlık raporunu verecek yada hastahaneye sevk edecekmiş. Oradan aldığımız rapor sonrası nüfustan randevu almamız gerekiyormuş.

Ben bipolarim özel alınma nasıl oluyor
BİPOLARİM OZEL HASTANEDEN ALMAK NASİL OLACAK
@dreamfail

Moderatör tarafında düzenlendi:
detayını bilmiyorum. alo199 dan bu kadarını öğrendim. arayıp ulaşabilirsiniz.

Merhaba ben 1 senedir remisyonda olan bipolar bozukluk hastasıyım. Ehliyeti yenileyeceğim. B tipi ehlyet ile düz vites araç ve A2 ehliyetimle motorsiklet kullanıyorum. Ehliyet yenilirken yeni ehliyette düz/otomatik vitesli araç ayrımı oluyor mu? 1 yıldır remisyondayim. Yenilirken sorun çıkar mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bende merak ediyorum. Cevaplayanlar için şimdiden teşekkürler

Özel hastaneye giderim şansımıza artık.

Merhaba Ehliyeti yenileyeceğim. B tipi ehlyet ile düz vites araç ve A2 ehliyetimle motorsiklet kullanıyorum. Ehliyet yenilirken yeni ehliyette düz/otomatik vitesli araç ayrımı oluyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Özelden ehliyet yenileyen var mı ? Nasıl oluyor biraz anlatabilir mi bilgilensek bizde gitsek .

Arkadaş aile hekimine gitmeden önce e devletten kişisel sağlık bilgi formunu dolduracaksın ,orada kullandığın ilaçlar falan çıkacak , o forma göre aile hekimin sisteme girecek, sistem ya onaylıyacak yada hastaneye yollayacak ,hastaneye yollarsa ,hastane işin bittikten sonra nüfustan randevu alacaksin

Aile hekimine falan gitmeden direk özele gitsek oluyor mu nasıl oluyor özele gitmek istersek ?

Ben atipik psikoz tedavisi görüyorum. Ehliyet yenilemeye gittiğimde önce aile hekimine gittim. Kendisi kişisel sağlık beyan formu doldurmamı istedi. Sonra kullandığım ilaçlardan dolayı göz ve psikiyatriye sevk etti. Sonra randevu bulamayınca özel hastaneye gittim. Özel hastane ilaç raporuna baktı. Sonra kendilerinin veremeyeceğini söyleyip, devlet hastanesine gitmemi söyledi. Zar zor aynı güne bir ilçede psikiyatri ve göz randevusu buldum. Psikiyatri önce epikrizleri istedi. Sonra epikrizlere bakmadı bile. Sen ticari araç kullanamazsın deyip ehliyetime 3 yıl süre ile ticari araç, resmi araç ve ambulans kullanamaz kısıtı koydu.

Şimdi soruyorum doktorlara o kısıt kalkmaz diyor. 3 yıl sonunda nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilmiyorum. Soruşturdum bilen birileri de yok. Nasıl olacak belli değil.

Üst Alt