Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde bakım aylığı alıyorum. 2022 aylığı da alabilir miyim?

yardımeli

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
evde bakım aylığı alıyorum engelli aylığına baş vurdum yüzde 97 rapor werdiler ama 2aylığı bir arada alamazssn diyorlar bu konu hakkında bilgilendirirseniz sewinirim tşkler..

ilkin 2022 aylığına başvursaydın ikisini de alırdın. bakım aylığın varsa duyduğuma göre vermiyolar. ve iki aylığı alanı da biliyorum. onlar dediğim gibi ilk önce 2022 aylığına başvurmuşlardı.

başwurdum ama 2022 mi ne bilmiyorum sadece raporu aldım ama diğer evraklar hazır degil..

eğer ikisine de başvurmamışsan ilkin 2022 ye başvur.

yeni yönetmeliğe göre,2022 maaş başvurularında ,evde bakım yardımı gelir hesabına dahil edilmeyeceği açıkca belirtilmiş.

Farketmez bence başvurabilirsin çünkü evde bakımı bakıcıya veriyorlar. 2022 yide sana verirler. Başvur denemekte fayda var

aynen bakım ücretini annem alıyor engelli aylığı wermeleri lazım ama..

ş_i_f_a;
tam anlamadım bi açıklarmısınız..

yardımeli;

2022 başvurularında,bazı memurlar bakım ücretini gelir olarak hesaba katarken,bir kısım memur bu yardımı hesaba katmıyordu.artık herkes nasıl yorumlarsa öyle hareket ediyordu.
şimdi 1 aralıktan itibaren geçerli olacak yeni yönetmeliğe göre,2022 maaş başvurularında hane geliri hesap edilirken,sosyal hizmetlerin verdiği bakım ücretinin hesaba dahil edilmeyeceği açıkca yazılmış.

1 Artalık'ta yürürlüğe girecek yeni 2022 yönetmeliğinden sonra evde bakım aylığı almak 2022 almaya mani sayılamayacak. 2022 için gelir hesabı yapılırken evde bakım aylığı buna dahil edilmeyecek

arkadaslar ben bugün mal müdürlüğüne gittim evde bakım maası alan 2022 ması alabiliyomuş

hem bakıcı aylığı hem engelli aylığı alan varmı? beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim..

Alan var tabi. 2022 aylıgı için şartlara uygunsan alabilirsin. Evde bakım aylığı gelir hesabına dahil edilmiyor 2022 aylıgında.
Sigortalı değilsen, istege baglı prim ödemiyorsan, GSS kapsamında prim ödemiyorsan, tüm aylık gelirin (buna nafaka yükümlüsü yakınlarından alacagın yardım miktarı da dahildir) aylık 100 TL'yi geçmiyorsa 2022 aylıgı için kaymakamlık/malmüdürlüğüne başvurabilirsiniz:http://www.engelliler.biz/forum/202...basvurusu-icin-gerekli-belgeler-ve-surec.html

Muhtaçlık tesbitinin ve nafaka yükümlüsü yakınlarınızdan alacagınız yardım miktarının nasıl tesbit edildiğini anlamak açısından örnek olay 1 ve 2'yi inceleyiniz bir fikriniz olsun:http://www.engelliler.biz/forum/202...22-ayliklari-gelir-hesaplamasi-ornekleri.html

NOT: 2022 aylıgı baglanırsa evde bakım aylıgı aldıgınız için 2022 aylıgı almaya başladıktan sonra en geç 1 ay içinde il/ilçe sosyal hizmetlere bildirmekle yükümlüsünüz.
Alacagınız 2022 aylıgı evde bakım aylıgında gelir hesabına dahil edilir. O yüzden şurayı da dikkatle inceleyiniz:http://www.engelliler.biz/forum/evd...-olabilir-kimler-gelir-hesabina-dahildir.html

Üst Alt