Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde bakım aylığı alıyorum. 2022 maaşı alabilir miyim?

Barışım

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
21 yaşında % 98 raporlu biriyim. Evde bakım aylığı alıyorum, 2022 maaşını da alabilirmiyim?

Not: Kaymakamlığa sorduk "yeni yönetmeliğe göre çift maaş yasak" demişler, bir de ailemde sigortalı yok ...

yeni yönetmeliğe göre de eskisine göre de hem evde bakım alığı hemde 2022 almamazsınız

Evde bakım aylığını sen mi alıyorsun?:confused:

Adı üstünde.. Bakıcıya verilir maaş.. Engelliye "baktığı" için.

2022 aylığı da engellinin kendisine verilir. Ortada bir çift maaş durumu yok ki.. Mevzuatın yanlış yorumlanmasındandır o..

Arkadaşlar lütfen yapmayın:) Tam olarak bilmeyen yazmasın.

Baben bey "ben" değil "biz" olacaktı, pardon...

siz biliyorsanız sormayınız o zaman. netten bunu o kadar kolay öğrenebilirsinizki

Baben bey "ben" değil "biz" olacaktı, pardon...

Tamam işte:) 2022'yi sadece sen* alıyorsun. Evde bakım aylığını sadece bakıcın alıyor. Çift maaş diye bir durum yok!

* Yanlış anlaşılmasın.. Vekaletname verirsen başkası senin adına alabilir maaşı.. Ama bu, "çift maaş" demek değildir!

Hem evde bakım maaşı, hemde 2022 maaşı alan var mı?

18 yaşından büyük olup, kendisi 2022, aileside bakım aylığı alan var mı?

ailem bakım aylığı alıyor; sgk da benim 2022 maaş başvurumu inceliyor bu sıralarda; ayrıca öğrendiğim kadarıyla her ikisi birlikte alınabilir..

Arkadaş nereye başvurdun?
Kaymakamlığa raporla gittik, olmaz dediler...

2022 maaşı için ayrı rapor çıkarttırılıyor.raporda 2022 maaşı için ağır ibaresi olması lazım.

dedikleri gibi 2022 aylığı için hastaneden ayrı; en az yüzde kırk engelli, özürlü maaşı da alabilir ibaresi olacak, ben evde bakım aylığı ailem alıyor ankaradayım, etimesgut kaymakalığı malmüdürlüğü benim 2022 aylığı başvurumu kabul etti ki etmek zorundalar; sgk şu anda inceliyor sanırım inşallah bağlanacak
evde bakım aylığını sen almadığın için senin üzerine bir maaş görünmüyor doalyısıyla 2022 maaş başvurunu kabul etmek zorundalar
gerekirse malmüdürüne kaymakama çık şikayet et

Her kurum, bir üst kuruma şikayet edilebilir. Mal müdürü Kaymakama, Kaymakam Valiye, Vali Bakanlığa vs.. Bunu da ilgili iddiayı destekleyecek delillerin ekli olduğu bir dilekçeyle yapabilirsiniz. Sana söylenen "yeni yönetmelik"in kopyasını veya tarih ve numarasını iste bakalım onlardan.. Ne diyecekler?

Arkadaşlar hem 2022 maaşını alan evde bakım parası da alabiliyor.Bir sürü tanıdığım var bu şekilde.2022 maaşı için en %40 sakatlık raporu olması lazım.Bakım parası için de raporda ağır özürlü ibaresi nin işaretli olması lazım.

Elbette alamaz o şekilde.. Bakıma muhtaç kişiye bakıcı aylığı vermek biraz garip olur zaten..:confused: "2022 maaşını" engellinin kendisi alır, "evde bakım aylığını" da -engelli üzerinden- bakıcı alır.. Aynı eve girdiğinden her ikisini de engelli alıyor görülür.

Yaa hatayı kanun koyucular yapmışlar.. Bakım yerine bakıcı aylığı deseler mesele kalmayacak.. Ama yok.. Entel bi kelime olsun diye bakımı seçmişler. Artizlik nasıl olur? :D

Haklısın da.. Aynı eve girince maaş, "hapsini de aynı adam alıyor" sanılııyor.. Baksana kaymakamlık bile yanlış yorum yapıyor. Artık bilmeden mi yoksa kasten mi öyle yapıyor.. Onu bilemem..

Gelir hesabına gelmedik ki daha..:)

"Bir kişi aynı anda çift maaş almaz" diyorlar, çıkıyorlar işin içinden. Biz de "maaşları alan iki ayrı kişidir zaten" diyoruz..

Pilava son! :p Şişmanlatıyor..:)

Bana ne yaa.. Pirincinden taşından.. Karıştıranlar düşünsün onu..

Ben üzerime düşeni yaparım.. Sorunu olanlarla bildiklerimi paylaşırım. Bir de bu sorunu meydana getirenlere okkalı bir küfür savururum. Benim işim biter. :)

Üst Alt