Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde Bakım Aylığı için Ağır Özürlü ibaresini nasıl yazdırtabilirim? [Soru]

çaylak35

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar.Babam zihinsel özürlü. 2004 den beri 2022 den maaş alınıyor (500 küsür ytl) Oran %40-%69 gözüküyor raporunda. Babam bakıma muhtaç, zihinsel engelinin dışında topallıyor, ihtiyaçlarını kendi karşılayamıyor, etrafa zarar veriyor. oysa bu oranın yüksek olması gerekmez mi? şimdi annem evde bakım maaşı almak istiyor, bunun için de raporda ağır özürlü yazısı gerekiyor. haliyle raporu yeniletmek gerekiyor.
AĞIR ÖZÜRLÜ ibaresini gittiğimizde rica etsek kolay olur mu?

yeni bir sağlık kurulu raporu alırsanız ve bu rapor oranı eger %70 den fazla olursa 2022 yükseltilebilir ve agır özürlü ibaresi sürekli yazarsa bakım maaşındanda gelir düzeyi oranlarında sorun olmazsa yararlanabilirsiniz..
sağlık kurulu raporu almak en akılcı davranış olur bence gidip yeni rapor alırsanız oran degişebilir ve bakım maaşı için agır özürlü ibaresi yeterli ama umuldugundan fazla bir oran verilirse 2022 de yükseltilebilir.

Doktorlara ağır özürlü ibaresini açık sözle dile getirsek abes kaçarmı? Yada heyete mi rica edicez? Birde şu anda yeşil kartları var annemin ve babamın,yeni rapor çıkarırken bu sağlık güvencesinden olmazlar değilmi?

yani zaten raporda eger uygun görürlerse zaten sürekli agır özürlü ibaresini yazarlar ama siz bakım maaşı ve 2022 yükseltme için aldıgınızı belirtin kurul kalemine evrakları teslim ederken.

Evde annem,babam ve amcam olmak üzere 3 kişiler.Amcam hasta çalışmıyor, dükkan kirası 250 ytl ve 2022 maaşı 500 küsür ytl giriyor eve.Şimdi yeni raporla birlikte maaş yükselirse ve evde bakım maaşı bağlanırsa yeşil kartları iptal olmaz değilmi?İlginiz için çok teşekkürler.

Çok sorum oldu biliyorum ve özür diliyorum.Aynı gün hem yeni 2022 raporu hem de evde bakım raporu başvurusunda bulunulabilirmi?

önce siz bakım hizmetlerinden yararlanabilir raporu için başvurun bakım maaşı için gerekli raporu bi alınız 2022 için bilhare ykseltme rapuruda alırsınız..

Yanlış anlamış olmayım,evde bakım için raporda ağır özürlü yazması lazım,oysa yazmıyor,yinede ilk önce evde bakım maaşı içinmi başvuralım?

sizin elinizdeki rapor eski agır özürlü sürekli yazmıyor dolayısıyla kurum bu raporu geri çevirebilir işin açıgı zaten vermemek için kırk takla atıyorlar.
bence siz devlet hastanesine başvurun ve bakım hizmetlerinden bakımm maaşından yararlanmak için rapor istediginizi belirtin zaten bi masrafı yok yeni rapor alın yeni raporda en azından sürekli yazmazlarsa bile agır özürlü yazarlar ve bu rapor sizin maaşı almanız için yeterli olur benim şahsi fikrim ve en akılcı yol yeni rapor almak sonrası kolay..
anladınızmı?

Evet,yani ilk önce evde bakım maaşı için rapor alıcaz,cevapların için teşekkür ederim.

ewet ewet önce bakım maaşı için bir rapor alın sonra başvuruyu yapalım takibinde o rapordaki orana göre degerlendirme yapıp yükseltme işi için gerekli olanları yaparız...

her hastane doğru raporu vermeyebilir

iyi akşamlar
benimde erkek kardeşim 23 yaşında 2005 te 2022 maaşı için bakırköyden %70 süreklidir diye rapor aldım 2006 sonlarında maaşını almaya başladı
şimdide ağır özürlüdür diye rapor almak istedim evd bakım için ama inanırmısınız tam 3 hastaneden rapor aldım 1.rapor yine bakırköyden aldık ama bu sefer %50 hafif özürlü raporu verdiler 2.haseki hastanesine gittik yine %70 rapor aldık ama ağır değil diye mental retaradsyon hastalık teşhisi konuldu ama ben yılmadım kararlıydım kardeşimin durumunu bildiğim için inatla ilsağlık müdürlüğüne dilekçe verip itiraz ettim onlarda beni bakırköy osmaniye devlet has. yolladılar burdanda
%80 ağır özürlüdür diye en sonunda aldım raporu anlayacağınız üzre her hastanenin verdiği rapor inandırıcı olmuyor ben bu işin peşini bırakmadım azimle ve uğraştığıma değdi şuanda evde bakım için heyet bekliyorum
sizde eğer babanızın durumunu göze alarak uğraşırım ve inalada olsa bu raporu alırım diyorsanız bence deneyin bişey kaybetmez aksine kazanırsınız ayrıca babanıza geçmiş olsun diyorum

Valla uğraşmak lazım,uğraşıcazda.Size de geçmiş olsun arkadaşım.Bu heyet eve mi geliyor,nelere dikkat ediyor?Oradan bir sorun çıkmaz inşallah...

eve gelen heyet hastaya bakıldıgı yattıgı yere bakıyor geldiginde bakıcısı yanındamı yattıgı yer temizmi bu ve bu gibi şeylere bakılıyor yattıgı odaya yatagına üstüne başına falan bu gibi durumlar için biraz dikkatli olunuz.

eve gelen heyet

eve gelen heyet aslında evden çok hastanın durumuyla ilgili sorular soruyor genelde kişise ihtiyaçlarının gidrilip gderilemediği hakkında hastanın durumuyla ilgili aileden kim varsa ona sorup bilgi alıyor
ve hastaylada konuşarak nabız ölçüyor
mesela ben arkadaşıma yardımcı oldum ne yapması nereye başvurması hakkında
sonrasında rapor çıkartmasına ve evrakları toparlamasında hep yanındaydım 8 ay sonra arkadaşımın evine geldiler
hasta olan ablasıyla azda olsa konuşmaya çalışmışlar babasına falan hastanın durumuyla ilgili soru sormuşlar okadar zaten maaş bağlandı bu ay içinde bnde kendi kardeşim için uğraşmıştım onunla ama olmadı dedğim gibi benim rapor işim uzun sürdüğü için aynı zamana denk getiremedik hayırlısı olsun ne diyelim
ayrıca heyete girerken hastanede sizi pek dinlemiyorlar hastanın refleksine göre rapor veriyorlar benim kardeşim şizofren oduğu halde bile
3 kez hastane değiştirerek rapor aldım allah kolaylık versin gerçekten prosedürler çok sıkıcı ve bunaltıcı sakın ama sakın pes etmeyin ve kararlı olun

Üst Alt