Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde bakım başvurumuz reddedildi. 2022 maaşı alabilir miyiz?

ayselmurat

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
iyi akşamlar arkadaşlar benim oğlum %80 engelli evde bakım parasına müracat ettim ekonomik durumdan dolayı ret edildim bahaneye bakarmısınız peki 2022 maaşı için müracat etsem yine ret cevabı alırmıyım yine gelir düzeyini sorarlarmı cevap yazarsanız memnun olurum.herkese iyi akşamlar.

ekonomik durum derken evde kac kişisiiniiz ona göre eve giren gelir durumunuza bakıyolar

2022 verilme kriterleri evde bakım aylığından yararlanma kriterlerinden çok daha zordur.

iyi akşamlar oğlum 1987 doğumlu 23 yaşında evde 6 kişiyiz eşim öğretmen diğer üç çocuğum çalışıyor 2022 maaşına ne kadar kriter koymuşlar bimiyorum ama o kadar haksızlıklar oluyor emsal gösterereceğim o kadar insan varkı durumu istsenilen krıterlerin cok cok üstünde ama bir şekilde evde bakım parasınıda 2022 maaşınıda alıyorlar ne kadar adaletsizlik madem bi krıter koymuşsunuz herkes için uygulansın adil olanda bu değilmi .cevap yazarsanız memnun olurum.

Ne denebilir bilemiyorum... Yani kendi içinde öyle çelişkili kararlar verebiliyor ku kurumlar, şaşırmamak elde değil...

iyi günler bülent bey ne dersiniz sizin deyiminizle bende şaşırayyımı yoksa bu işin hukuki boyutunumu araştırayımmı .cevap yazarsanız sevinirim...

hepsi göstermelik

2022 ve ewde bakım maası falan vermemek icin hazırlanmıs kriterler verene kadar canınızı alırlar en sonunda isyan edersiniz belki ozaman baglarlar.bende cok görüyorum etrafımda maddi durumu cok cok iyi olan insanlar ewde bakım parası engelli maası baglatmıs alıyorlar,ama gercekten ihtiyacı olan aileler alamıyor red ediliyorlar nasıl bir istir bu.sosyal yardımvakfında yardım almak icin sıraya giren insanların cogu bastan asagı süslü kalite giyinmis kimisi lüks arabadan iner sıraya girer parasını alır gider.bizlere gelincede bu memurlar kraldan daha kralcı kesilirler basımıza ,ayagımızdaki corabın markasına bile bakarlar bahane olsun diye.neyapmalıyız artık bilmiyorum okadar öyle yerleri sikayet ettim susmadım ama nafile aynı düzen devam ediyor tanıdıgı olan yasıyor hakeden sürünüyor bukadar net

2022 den yararlanabilirsiniz tabi biraz canınızdan bezdircekler öyle veririler.eger biz uyurken kanunda yeni bir deyisiklik yapılmadıysa 2022 aylık baglanma durumu engelli oldugu icin hakettigi üzre verilern bir aylık.yani maddi gelir falan filan sorulmuyor.he bunları arastırıyorlar ama prosedür sadece hastanın durumu gercekmi yalanmı onu cok inceliyorlar rapor olayında.

ayselmurat;
2022 maasi alabilirsiniz cünki bu maas engelli oldugu icin hakettigi üzre verilen bir maas maddi gelir falan önemli deyil sadece saglık raporu cok incelenir dogrumu usulsüzlük varmı diye bikac kes red edilir ama sonucta baglarlar.

evet gerçekten hepsi göstermelik avrupa birliğinin dayatmasıyla bir takım şeyler yapıldı ama kağıt üzerinde ha birde yandaşlara öte yandan işini uyduranlara biz doğruyu söylüyoruz onun için dokuz köyden kovuluyoruz .allah bu çoçukların hakkını yiyenlere sorsun inşallah ...

2022

engelli kişinin 2022 maaşı alabilmesi için kendisinin veya vasi sinin bağkur veya sigorta ödemiyor olması gerekiyor.çalışmıyor veya emekli değilse bile üzerinde tapu veya bankada nakit parası var ise yani maddiyat iyi ise 2022 den faydalanamaz.

bankada hic paran olmıcak detaya kadar inceliyorlar sahsına ayıt hic biseyin olmıcak 18 yasında büyüksen hic bir gelirin üstüne tapu falan bisey olmıcak.18 yasından kücüksen ailenin maddi durumu incelenir.

unutmadan görende derki devlet tıkır tıkır isliyor ewet isleyen biseyler var ama eski düzen isliyor misal (ankarada dayısı olan yaşıyor)yeni kanunlar yeni yasalar hepsi göstermelik sadece kagıt üzerinde hic biseyin deyistigi yok

Allah razi olsun melek hanim bilgi için teşekkür ederim.
22 mart da heyete giricem rapor için inş alirim maaş :(
ha birde bugün başbakanlik engelli karti başvuru yaptim
haftaya sali alicam. bu kart zor çikiyormuş normalde öyle duydum dogrumu?
izmirde 1 haftada veriyorlar karti ilginc yeşilyurt gittim başvuru için

Annem bana zaten harclik veremıyor hergün haftada bazen nadir veya ayda veriyor
Verdigi harclik ise 5TL 10TL verebiliyor ancak onuda haftada bazen ayda veya :))

Üst Alt