Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde bakım hizmetinden yararlanan biri 2022 aylığı alabilir mi?

a_slymn

Üye
Konular
38
Reaksiyonlar
0
Sayın ılgılı arkadaslar yukardakı sabıt de yer alan babamın uzerınden ssk lıyım maas alabılırmıyım bolumunu okudum ve anne babanın sıgortalı olması maas almy engel degıl.

ama benım sorunum ıkı kardes engellı buyugu 2022 ve evde bakım aylıgı alıyor.
kucuk kardes ( yaş 21 %75 özurlu) evde bakım aylıgı almakda . ve 2022 almak ıstıyoruz hakkımız oldugu ıcın sormak ıstıyorum alabılır mıyız bole bı hakkımız vaar mı.

sabıt bolumunde gelır krıterlerı uygunsa alınır dıyosunuz acaba gelır krıterlerı tam olarak nedır bazı sıteler calısan anne babanın aldıgı ucret maas hesablanır 2022 ve evde bakım aylıgı sosyal yardım oldugu ıcın gelır hesaplamasına dahıl edılmez dıyolar.

acaba bana kesın net bır cevap vrebılecek arkadas varmı

anne ve babanın aldığı maaş hesaplanır 2022 ve evde bakım aylığı gelire dahil edilmez...

Sagol kaderdasım
bende bole bı cevap beklıyodum

Evde bakım aylığı için gelir hesabı yapılırken 2022 aylıkları veya aynı evde yaşayan ikinci kişi adına alınanevde bakım aylığı gelir hesabına dail edilmiyor. Ama 2022 maaşı için gelir hesabı yapılırken, evde bakım aylığı gelir hesabına dahil ediliyor.
Ben bugüne kadar önce evde bakım aylığı alan ve sonra 2022 için başvurup bu aylığı alan kimse görmedim.

2022 aylığı alıyorken evde bakım aylığı da alınıyormu?

Benim komşum 2022 aylığı alıyorken evde bakım aylığına başvurdu oda kabul edildi bu nasıl oluyor ikimaaş birden alınmaz diye okumuştum doğrumu yanlışmı

Yukarıda yazılanların aslında yorumdan öte olmadığı açık bakım maaşında 2022 maaşı gelir olarak kabul edliyor gerekçe olarakta( her ne ad altında olurs olsun ) eve gelen para bu iş çok karışık varsa bu konuyu aydınlığa kavuşturacak bir belge yoksa ikisi birden alınırmı alınmazmı tartışması devam eder gider şimdiki gibi alanlar alır alamayanlarda alamaz bu düzene göre önce 2022 yi alıp sonra bakım maaşına başvuru yapmak en akıllı yol

burdada ters bir durum var bakım maaşı alana 2022 vermiyorlar buna görede 2022 yi önceden alıp sonra bakım maaşı alan kişiler 2022 şartlarını ihmal etmiş olurlar bu drumda ceza söz konusu olabilir aslında çok karışık çoook

2022 aylığı alıyorken evde bakım aylığı da alınabilir.

Önce 2022 alınmalı sonra evde bakım... Tersi olursa, önce evde bakım alınırsa, bu durumda 2022 bağlamıyorlar...

Üst Alt