Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde bakım için eve gelen heyet nelere dikkat ediyor? [Soru]

Konular
39
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar evde bakım için çok kafam karıştı. bazı arkadaşlar eve rapor için gelen uzman için , evin eşyalarına falan dikkat ediyorlar diyor. yani evde beyaz eşyalarımın yada mobilyalarımın düzgün olması muhtaç olmadığım anlamına gelip evde bakım maaşından yararlanamayacağım anlamı mı taşır? bilgilendirseniz sevinirim. balıkesirden yazıyorum.

Bakıma ihtiyaç duyan kişinin koşullarının uygun olup olmaması önemli. Yani bakılan kişi o evde rahat ettiriliyor mu, ona bakıyorlar.
Evdeki eşyalara bakanlar da oluyormuş eskiden, ama şimdi sanmıyorum.. Yasal olarak gelir beyanınız ttuyorsa sorun olmaz...

bir bayan bir erkek görevli geliyor.
Size sorurlar soruyor. Ne gibi ayrdım alabilir diye bakıyor. Eşyalara gelince sizin bildiğiniz manadan bakmıyor. Eksikleriniz varsa söylüyorlar elimizde eşya var ister minsiniz gibi.
O görevlilerin amacı gerçekten öyle biri varmı? Öyle biri o adresde oturuyor mu? diye bakmaya geliyor. Başka amaç için geldiklerini sanmıyorum.

Üst Alt