Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde Bakım Maaşı aldığım için Vakıflardan aldığım maaş kesildi. Ne yapmam gerek?

BaŞKaN

Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
0
Bakım ücreti aldığımdan dolayı bugün Vakıflardan aldığım maaşın kesildiğini öğrendim. bu konuda ne yapmalıyım ve nasıl bir yol izlemeliyim?
2022 maaşına başvurabilir miyim?

cevaplarınız bekliyorum saygılarımla.

Bakım aylığı aldığından dolayı kesildiğinden emin misin?
Vakıf maaşı, %40 ve üzerinde sakatlığı olanlara, "Sosyal güvencesi olmaması" ve "Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması" şartıyla bağlanır (bkz). Ve, Evde Bakım Aylığı senin gelirin/aylığın değildir. O aylık sana bakan kişiye veriliyor. Dolayısıyla, bakıcın o aylığı alıyor diye senin gelirin varmış gibi değerlendirilip Vakıf maaşının kesilmesi mevzuata uygun değil diye düşünüyorum.

bülent bey peki bu konuda kesilme sebebi tahmin ettiğiniz veye örneklerini gördüğünüz varmı:?

Size neden kesildiğine dair bir bilgi verilmedi mi?
Buraya tıklayarak sayfanın en altındaki sorgu alanına TC kimlik numaranı yazıp, maaşın durumu hakkında bilgi edinebilirsin sanırım. Belki kesilme nedeni yazar orada.

Yok verilmedi müdürle görüşemedik burda değilmiş çalışanlardan bize denilen 15 kişinin maşının kesildiği başkada bir şey demediler.

verdiğiniz girişte kaydıma ulaşılmadığını söylüyor

İki gün önce bakım maaşı aylığı aldığım için yeni kanuna dayaılarak vakıflardan aldığım maaş kesildi. ve 2022 maaşına baş vurayım derken artık bakım aylığı alan engelliler bu yeni yürürlüğe girecek olan kanuna göre bakım ücreti analn engellilerinde bu maaşı kesintiye ugrayacağını ankrayı aramam sonucu vakıflar genel müdürlüğünden öğrenedimççç

Yahu ilerde çıkacak mevzuata dayanarak bugün maaş kesilemez ki. Olur mu hiç öyle bir şey!

sayın oturan boğa vakıflar genel müdürlüğünde kabul edilmiş ve bakım aylığı alanların kesilmesine karar verilmiş ve bugun mudürle görüşmemede artık maaşların tek çatı atına toplanacağı ve artık 2022lerinde bakım aylıkları alanların maaşlarında kesintiye gidilmesi an meslesi diye adletmiştir ben ankraryı aradım aynısını dediler. veya benden gıcık alıyolar öyle dıyorlar

ben vakıflardan muhtaç aylığı alıyordum benim maaşım da kesildi sebebini sordum annemin evde bakım maaşı aldığını sebep gösterdiler babam işçi emeklisi evimiz kira üzerimize hiç bir mal yok annem evde bakım maaşı alıyor ben ise yeşil karttan faydalanıyorum

Üst Alt