Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde Bakım maaşı alınan ve babasından sigortalı olan çocuk için 2022 maaşı..?

dafy

Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
0
selamlar, bir yakınım için sizlerden ricam olacak.
1000 ytl maaş alan baba, eşi çalışmıyor. ilkokula giden bir çocukları ve bir de 14 yaşındaki zihinsel engelli bir çocukları var. Yani 4 kişiler.
Engelli çocuk çin Evde Bakım Aylığı alıyor anne. Bunun yanı sıra bir de çocuğu engelli maaşı (2022 maaşı yada vakıf maaşı) alınabilir mi?

Ayrıca babası ssklı engelli oğlu babasının ssk sından faydalanıyor.
Şimdiden teşekkürler.

sigortayı iptal ettirdigi taktirde alır yeişl kart baglarlar

2022 maaşı alamaz. Sigorta iptal edilse de alamaz. 14 yaşında bir çocuk her koşulda anne-babasının velayetindedir...

çok teşekkür ederim aydınlattığınız için.

ben nasıl alıyorum ozaman ben 92 raporum var ve babamın sigortasından yararlanıyorum.babam 800 maaş alıyor annem ev hanımı oda bakım aylıgı bagladılar .banada 2022 yi bagladılar.ben ssk yı iptal mi etmem gerekiyor 2022 yi almak için ben 23 yaşındayım bennasıl alabiliyorum arkadaşalr yaşım 14 ü geçtigi içinmi.birde şu sigorta işi kafamı yoruyor ssk varken maaşı alabiliyorum yani dimi iptal ettirmem söz konusu değil yani

Hatalı işlem yapılıyor.İlerde size faizi ile beraber borç çıkabilir.

arkadaşalr o arkadaşın çocu 14 yaşındaymış bense 23 aradak ifark bu dimi .herkes bişe diyor anlamış değilim

Evet, 18 yaşından küçüklerle 18 yaşından büyükler farklıdır...

Üst Alt