Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde bakım maaşı alırken 2022 maaş başvurumuzun reddedilmesi..? [Soru]

olmez

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selamlar,
2 aydır kardeşim için evde bakım maaşını alıyoruz.Öğrendik ki 2022 maaşına da hakkımız varmış. Gerekli yerlere müracaatı yaptık ama garip bir cevap verdiler. Evde bakım maaşına önce başvurduğumuz 2022 maaşı alamıyormuşuz .2022 maaşına önce başvursaymışız olurmuş.
Ben bunu söyleyen memurun işi yokuşa sürmek için söylediğini düşünmeye başladım.
Sorum bu işin aslı gerçekten böyle mi 2022 maaşına önce mi başvurmak gerekir?

Böyle bir durum olacağını sanmıyorum ha önce ha sonra ne fark ederki

memurun dedigi saçmalıgı ilk kez duyuyorum 2022 veya bakım maaşı için sırayla başvurmak gibi bir saçmalık söz konusu olmaz tamamen baştan salma bi cevap vermişler.
siz bakım maaşına yine başvuru yapın olmazsa müdürle görüşün durumun izahını yapın aksi halde hukuki süreç başlatabilşrsiniz.

pc_murti' Alıntı:
Böyle bir durum olacağını sanmıyorum ha önce ha sonra ne fark ederki

Bizde aynı şeyi düşündük sonuçta ikisinide aynı insan alıyor.

Mehmet Yalçın' Alıntı:
memurun dedigi saçmalıgı ilk kez duyuyorum 2022 veya bakım maaşı için sırayla başvurmak gibi bir saçmalık söz konusu olmaz tamamen baştan salma bi cevap vermişler.
siz bakım maaşına yine başvuru yapın olmazsa müdürle görüşün durumun izahını yapın aksi halde hukuki süreç başlatabilşrsiniz.

Aslında ilk gittimizde evde bakım maaşı alıyoruz falan dedik.Evrakları tamamlayıp tekrar başvurduğumuzda böyle saçma bir cevap verdi.Mahkemeye dilekçeyi verdik.Bir de bu durumu sorgulayabileceğimiz herhangi bir telefon numarası var mı acaba.

arkadaşlar şimdi 2022 maaşı için gelir sınırı kişibasşına düşen 85 ytl yi geçmeyecek ya. burda 450 ytl 4 şilik aile için 85 ytl yi aşıyo. bilmiyom yorum sizin

mustafa o kadar ince detaya bakarsan türkiyede altına imzamı atarım kimse ne bakımm maaşı nede 2022 maaşı alabilir ama emin olun bu konuda esnek davranıyorlar...haa şunuda yazayım 85 degil 82 liradır..

arkadasım siz neyi takip etmek istiyorsnuz mahkeme için savcılıga dilekçe vermişseniz sizin zaten bilginiz olur neyin nerenin telefonunu istiyorsnuz anlamadım..

Türkiye'de bürokrası ağır işliyor.4-5 ay beklemek yerine yetkili kurumdan bilgi almak için tel numarası arıyorum ? vardır sanırım bu 2022 maaşı ile ilgilenen kurumun telefon numarası falan ?

SGK YA TELEFON NUMARASIYLA ULAŞMAK MUZİCE GİBİ BİRŞEY İSTERSENİZ ADRESİNİ VEREYİM YADA BİLGİ EDİNMEYE SORUN AMA BAKIM MAAŞINA SONRA BAŞVURACAKMIŞIM ÖNCE 2022 YE BAŞVURMALIYMIŞIM GİBİ BİR SORU SAÇMA OLUR BENCE SİZ DİREKMAN 150 Yİ ARAYIP BAŞBAKANLIK DANIŞMA HATTINDAN YETKİLİ KURUMLARDAN Bİ YERLERE ULAŞMAYA ÇALIŞIN YADA GOOGLEDEN Bİ TAKIM YETKİLİ YERLERİN YETKLİ ŞEFLERİYLE GÖRÜŞÜN DERİM..

evde bakim maaşini özürlü kişi almiyorki.başvuru yerleri bile çok farkli .evde bakim maaşini özürlü kişeye bakan aliyor özür olan degil yani özürlü olanın eline bişi geçmiyor.özürlü olanın eline geçecek olan parada 2022 dir.siz direk olarak ilde deftardarlik ilçede ise mal müdürlügüne baş vurun 2022 için.

saglicakla

git tekrardan bulundugun il se deftardarlıga. ilçe ise mal müdürlügüne başvur memur seni hatırlamaz. zaten 2022 maaşı alan hiç kimsenin geliri 82 ytl nin alıtında degil mantıklı olalım. 4 kişi aile diyelim 4x82=328 ytl bu para ilede yaşamak imkansız olduguna göre. çok söze gerek yok tekrardan başvur.bir açıklama daha yapayım dolaştırılan evrakrak doldurulacak formda ailenin maddi geliri yazılan bölüm var. orayı yazıyosun ve buna ragmen eve bir memur gelip maddi gelirle ilgili sorular soruyo. olumlu veya olumsuz yazıyor. o gelen memurun tutanagı önemli. son bir yıldan beri ilçedeki 2022 başvurusu bu şekilde. size daha kesin bir yol göstermek isterim ama vs vs vs işte. arkadaşlar yazsın

Burdaki incelik şu: 2022 maaşı için gelir hesabı yapılırken, evde bakım aylığı da hesaba katılıyor. O zaman gelir yüksek görünüyor. Oysa önce 2022 alıp sonra bakım maaşı alınsa, o zaman gelir hesabında daha bi avantaj oluyor. Çünkü evde bakım için kişi başına düşen gelir 304 YTL iken, 2022 maaşı için bu miktar 82 YTL'dir.
Yani teorik olarak iki maaş da aynı anda alınabilir. Birini almak diğerini almaya engel değil. Ama gelir hesabında bu tür bir haksızlık var...

Üst Alt