Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde Bakım maaşı almak için %80 rapor yetmiyor mu? [Soru]

pasa75/2

Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
0
BENIM %80 RAPORUM VAR. EVDE BAKIM ÜCRETİ ALMAK İÇİN BAŞ VURACAKDIM, AMA EVE GELEN MEMURLAR SORUYORMUŞ, WC GIDEBILIYOR MUSUN, MERDIVEN CIKIYOR MUSUN, BANYONU KENDIN YAPABILIYOR MUSUN VS VS VS.
NEDEN BUNLARI SORUYORLAR? BUNLARI YAPANLARA BAKIM ÜCRETİ VERILMIYOR MU?

TEŞEKKÜRLER

ben bilmiyorum paşam bilseydim valla söylerdim.. :D sendenmi saklayacam.. :D bende meraklandım bak şimdi hakikatten soruyorlarmı bu soruları..?

ewet bakım hizmetleri verilirken dikkat edilen unsurlar;
kişi banyosunu yapabiliyormu tuvaletine gidebiliyormu bu benzeri soruları eve gelen heyet soruyor yani %80 agır özürlüye saçma bir soru ama prosudür geregi soruyorlar...bunları yapabilen hastaya bu maaşı vermezler..

evet kardeşim bende %80 agır özürlüdür raporum var evde bakım gereklidir yazıyor raporumda. eve gelen heyet sana veya bakıcın olacak kişiye soracak bunları merdiven inme çikma banyo ihtiyacını tuvalet ihtiyacını yemek ihtiyacanı traş temizlik diş temizligi kıyafat giyip çıkarma. vs vs vs bunlardan 2 3 tanesini kendi başına yapanmadıgın yapmakiçin yardıma muhtaç oldugun kanısına varılırsa sorun çıkmaz birde maddi gelir arkadaşlarında yazdıgı gibi uygunsa maaşını alırsın.

Üst Alt