Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde bakım maaşı için PTT'den 2022 maaş bordrosu istendi..?

asilçocuk

Üye
Konular
71
Reaksiyonlar
0
Zihinsel engelli babam var. Annemin evde bakım maaşı alması için evrakları toplamaya başladık, babam 2022 maaşı aldığı için Ptt'den maaş bordrosu isteniyor. Ptt'ye gittik biz böyle bir belge çıkartmıyoruz dendi.
Acaba bu bordro her 3 ayda bir alınan maaş sonrası elimize verilen belge mi?
Bir de tapudan evdekilere ait mülk varmı diye belge isteniyor,evde annem dahil zihinsel engelli babam ve gözü görmeyen amcam olmak üzere 3 kişi bulunuyor.Annem tapuya yalnız gidip hepsinin mal varlığını sorgulayabilir mi?İlgileriniz için teşekkür ederim...

Bordro ne demekmiş yahu! O maaş çekme kağıdını kabul ederler heralde...

Hepsinin tek tek tapuya gitmesine gerek olduüunu sanmıyorum. Tecrübsi olan arkadaşlar yazarsa iyi olur..?

öle sacmalıkmı olurmuş o babanın hakkı işi yokuşa sürmüşler üzerinize bişey yoksa hakkınızı arayın bulundugun ilin valiligine başvur şikayet et dilekceyle veya bizzat babanızı götürün

Sizden istedikleri üç ayda bir aldığınız maaşın postane dekontudur. evde bakım aylığı alan herkesten bunu belli zamanlarda gelir düzeyi hesabı için istiyorlar. Size verdikleri belgeyi iletmeniz yeterli olacaktır.

2022 maşını bordosu olmaz bende başvurdum ama 2022 ile ilgili belge istenmedi. sizden illaki bordo denirse 3 ayda bir maaşı alırken verilen faturayı verin. tapuya gelince evdekilerin kimliklerini anen götürüp tapudaki ilgili görevlişye evde bakım maaşı için yolladılar derse onlar gerekeni yaapıp verirler

slm biraz geç yazılmış olacak ama 2022 maaş bodrosu var primsiz ödemeler genel müdürlüğünden alınabiliyor 3 ayda ve aylık nekadar alındığını gösteren belgedir ben aldım ordan biliyom çünkü bilgilendiriyim dedim

SGK nun ilinizde bulunan merkezine gidip 2022 maaşı aldığınıza dair belge istiyorunuz onlarda size en son aldığınız maaş bilgilerini imzalı mühürlü olarak veriyorlar yani böyle birşey var

Üst Alt