Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde bakım maaşına haciz konur mu?

azad21

Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
1
Değerli arkadaşlarım ben ve oğlum icraligiz şuan beraber yaşiyoruz eşim hastalıkta kara günde bizi terk etti. Evde Bakım Maaşı şuan eşimin adına evde bakım maasini oğlumun adına almak istiyorum oğlum madde bağımlısı varımı yogumu doktum 8 yıl mücadele verdim Evde Bakim maaşını icralık olan oğlumun üstüne alırsam ziraat bankası ATM kartına ziraat bankasından hesap açarsam bu evde bakım maaşına bloke haciz konurmu ne yol izlemem lazım

Engelli maaşi üzerine kredide çekilmiyor ve hacizde gelmiyor

@azad21,
Emekli maaşı, sosyal yardım, sürekli iş göremezlik gelirine haciz uygulanmaz. Sadece nafaka ile ilgili konularda emekli maaşının 4/1 kesilir.

@azad21,

Özel sektör, kamu maaşları, sgk borç ve nafaka ödemeleri dışında devletin ödemiş olduğu maaşlar ve yardım ödemelerine haciz işlemi uygulaması yasaktır.

@Reborn,

Ama bakin oglunun uzerine almak istiyor bakim maasini
Mantiken madde bagimlisi olsa bile oglu saglam
Bu birsey ifade edermi

@GRAHAM BELL,

Bağımlı derken anlamadım. Neyse sgk, nafaka ve vergi borcu hariç emekli maaşı, sosyal yardım parası, evde bakım maaşı, engelli maaşı ve sürekli iş görememezlik gelirine asla haciz uygulanamaz.

Örnek iş kazası geçirdin ve firmaya dava açtın 1milyon tazminat çıktı ve icra davasını açtın. Yalnız bankaya da 100k kredi borcun var ve faizi ile 200k oldu diyelim banka senin alacaklı olduğun icra davasına haciz işlemi uyguladı diyelim yaralanmali is kazasi olduğu icin bu haciz işlemini kaldırabilirsiniz. Hukukta size savunan madde var. Bankalar buna pek kulak asmaz emekli maaşına ya da iş kazası tazminatina bile haciz koyar ama hukuk dışı uygulama olduğu için haciz iptali yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Madde bağımlısı birini bakıcı kabul eder mi devlet etmez bence. Ama eşi evi terk etmişse bildirmesi lazım.

Ben engelliyim beni kabul ettiler herhangi bi sorun çıkarmiyolar araştırıyorlar bile sanırım sadece evin geliri varmı ne nerden geliyo ona bakıyorlar siz gene araştırın kurula göre degişebilir çünkü sıkıntı görüp kafayi takabilirler bazı şeylere

Değerli arkadaşlarım oğlum maddeyi bırakalı 4 yıl oldu şu an namazani kiliyor

Çekişmeli boşanmaya girmiş çok zalim bir eşim var hastalığım ilerlediği için beni terketi

Sosyal yardımlarla oğlumu uyuşturucudan kurtardım kimseden destek almadim

Son düzenleme:
@azad21,

Abi eşin sana stres yaptiriyo sıkıntı cikariyosa kurtulman senin hastalığın için daha iyi tetiklenmez yoksa daha çok kötü olabilirsin maazallah önlemini al şimdiden senin hayrına

Bir kızım üniversite sınavına girdi 3 yaşında dünyalar tatlısı kızımı ise bana göstermiyorlar adlliyede yasili savunma verdim hasta olduğum halde beni tahrik etme adına kaynana tarafım ve baldizlarim herseyibyapiyorlar metanetimi koruyorum

Dünyanın en ağır anti depresan ilaçlarını kulaniyorum 3 defa intihara kalkistim

@azad21,

Boşver abi sen iyi ol yoksa sana hep ekşi yazar zararlı cikarsin bu işlerde hasta damgası yedikten sonra ağzınla kuş tut bı halta yaramaz sadece ne kadar sevimli anlaşılır sorun çıkarmayan biri olman lazım yoksa seni yerler yaptiginla kalırsın sonrada hastalanirsin kimse senin iyi mi kötümü oldugunu düşünmez bile belki halini sorar o kadar ötesi yok yani

Kalp beyin şizofreni tedavisi goruyorum

Peygamber sabrı olan bir adamı bu hale soktular

Yazılı savunma verdim e devletten hergun takip ediyorum

Kafamdan çok darbeler yemisim

Acik sozluyum Dicle üniversitesi tıp fakültesinde kaydım var

Oğlum kiristal eroin bonzai biçki bagimlisiydu onu kurtarana kadar varımı yoğunu doktum

@azad21,
Abi ssn hasta tarafsin alttan al anlaşma taraftarı olmaya çalış baktın işler yurumuyo adamı hasta edersin beni sen hasta ettin de ver yolu gitsin belki akillanir olmadı 2 3 gün sonra yoklama çekersin sinirler yatisinca sakin olman lazım 😅

Benim üzerimde 8 tane haciz var dosya takipçileri avukatlar piskolojik baskı yapıyorlar avukatlar yakınlarını arıyorlar hep eve geleceğiz diyorlar gelmiyorlar

Engelli raporu çıkar varsada engelliyom utanmiyormusunuz engelliyi haciz etmeye de bı yolunu bul ama sakin düşün çatişarak başina iş çıkartmaktan eksi yazmaktan başka bı halta yaramaz dikkat et zor durumdasın anlaşılan

Yüzde 80 ağır engeli raporum var

Sosyal yardımlarla bankalardan kredi çekerek oğlumu uyusturucufa kurtardim

Çevredeki komşularım beni takdir ediyorlar

Tefecilerden borç oldum

Depremzedeyim

Abi sen yarın aile sosyal hizmetlere git durumu iza et bence onlar sana çikis yolu gösterir ama hacizle eve gelmezler eskidendi onlar evde zaten para edecek bişi olmuyo eskisi gibi almiyolar hapis cezasida kalktı oda yok için rahat olsun mahkemelerde dolaşirsin hava degişlikligi olur senin içinde kafanı yorma eğer yapabiliyosan olaylara mizahi yaklaş belki kafan rahatlar gülersin güldurursun kafan yerine gelir ohh be dersin

Tamam işte seni arayanlara WhatsAppdan cevap ver raporu gönder hastayım hastaneden yeni çıktım çalışmıyorum durumu anlat anlamazsa deliliğe vur kendimi yakacam sorumlusuda sizsiniz de mektup yazcam bak şimdi falan de tehtit et korkut bişilerle ama kendi üzerinden tehtit et onları tehtit etme nezarete falan almasinlar sonra başina iş çıkarma banka hesaplarına bloke koyarlar en fazla bankaya para yatarsada çokerler şimdi işler böyle dönüyor sen en iyisi sosyal hizmetlere git pazartesi biraz sızlan sana bişiler derler illa

Sosyal yardımlaşma ve sosyal hizmetlerin numarası var bende 4 ay önce eve geldiler

Numarayla olmaz ordakilerin yanına gitcen sürekli en kotu iş bulurlar yada erzak vs bişiler ayarlarlar belki avukat bile ayarlarlar durumlarla ilgili sen git biraz orda danişmanlar oluyo onlara durumlarını anlat sana en güzel bilgiyi verirler burda biz anca sana akıl veriririz bildiğiniz kadarını paylaşiriz onlar profesyonel oluyo ne yapılacağını iyi bilir

@azad21,

O zaman sıkıntı yok bak ne güzel kurtulmuş madde bağımlısı deme artık. Bakım maaşını onun üzerine al eşin zaten hayırsız mal mülk te yok. Boşan gitsin ipler bu kadar koptuysa, takma kafana vardır bunda da bir hayır de. Haciz işindende bir şey çıkmaz zanlımca devlet ağır engelli raporun varken hapis cezası verse bile sağlık sebebiyle uygulayamaz bence. Anca resmi yollardan bir miras filen kalırsa ona bloke koyabilir. Tefeci işi sakat olmuş, tefeci seni tehdit ederse telefonla filen kaydet onu elinde delil bulunsun mecbur kalırsan polise şikayette bulun tehlikeli adamlar bunlar.

Değerli arkadaşlarım ölüm tehdidi bile aldım uyuşturucu tacirleri tarafindan

24 yıldır tedavi goruyorum

Benden nafaka istiyor lar

Hasta olduğum halde yapmadığı im meslek kalmadi

Son düzenleme:
Son 8 aydır hastalığım ilerlemiş

20 defa yarışın olmuş 8 kezde izinli çıktığım halde kacmisim piskiyatri kiliiniginde

Bakım maaşı ve 2022 maaşı ve aile destek paketinden başka hiç bir gelirim yok

Piskiyatri kliniği çekilmiyor

Son düzenleme:
Eve haciz yok kimse senin maaşına haciz işlemi yapamaz. Sadece vergi, sgk ve nafaka borcun varsa haciz işlemi olur. Maaşının 4/1 kesilir. Oğlunu gözünün önünden ayırma eroin kullanan biri bu pisliği kolay kolay bırakamaz. Aksaray da Müge Anlı 'nın programına çıkan bir psikiyatri uzmanı vardı. Onun İstanbul Aksaray bağımlı olan kişilerin tedavisi için hastanesi var. Bir hafta tedavi uyguluyor ve deli para alıyor. Bağımlılar çıkınca tekrar tekrar içmeye başlıyor.

Bu tedaviye ne para ne insan dayanır. Zor bir süreç umarım oğlun temizdir.

Üst Alt