Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde bakım ve 2022 maaşlarından tasarruf edip bankada biriktirsek ne olur?

leman 01

Üye
Konular
37
Reaksiyonlar
0
arkadaşalr evde bakı ücretini ve 20022 yi alanlar harcamalrının bir kısmını gelecegi için biriktirip bankaya atsa acaba bu maaşın kesilmesine sebep midir.

gelir getirirse belki kesilir diye tahmin ediyorum

burada gelir miktarına bağlı olarak belki kesilebilir

Bişey olmama ihtimali çok yüksek. Ama ben olsam hiç riske girmem doğrusu. Bizde milyon dolar çalanlar yakalanmaz ama bi gıdım artırıp gelecek için kendine güvence sağlamak isteyen hemen yakalanır! Hiç gerek yok riske girmeye.

hiç bir şey olmaz kimse senin paranı sormaya hakkı yoktur

Neden risk oluyor anlamadım ? Banka hesabı kişiye özel değilmidir? Her canı isteyen kurumun herkesin banka hesabını soruşturma yetkisi varmıdır ? Bencede devleti sıkıntıya sokacak bir olay olmadıktan sonra kimse banka hesabına soruşturmaz diye düşünüyorum.

hanfendi ; siz o maaşları hakedipte alamayanların olduğu, alanlarında ayın sonunu getiremediği bir ülkede para biriktiribilecekseniz demek ki bu maaşlarada ihtiyacınız yok.

eses26;

illaki herkezin kendine göre ihtiyacı vardır herkez farklı düşünebilir senin bekleyip başkasının beklemeden işlemlerini yapmasının sebebi sence ne olabilir.bende evde bakım maasına basvurdum 7-8 ay oldu baglanmadı 1 sene daha bekleyecem bu gidişle heralde ama sonucta baglanacak öyle yada böyle ihtiyaca gelince benimde arabaya ihtiyacım var suan bizim gibi hastaların hepsinin arabaya ihtiyacı var ben taksi cagırmaktan sagdan soldan araba istemekten usandım artık özel aracım olacakki rahat edebileyim beygirde alacaksın arabada kimse açlıktan ölecek değil sen hiç gördünmü açlıktan ölen birisini...

blueboyfe;

demişsinki hakedipte alayan birisi sence evde bakım maasını hakedipte vermemeleri ne kadar doğrudur.sonucta kendi ihtiyacını kendisi göremeyen kişilere bakanlara baglanıyor.ben omurilik felcliyim ben bakamam baskası yataga düşmüş felç oda bakamaz ama elinde ayagında problem olmayan yada tek eli olmayan tek bacagı kısa olan ne biliyim bunun gibi bir çok insan var onlarda ister bu maastan asıl önemli olan hakedenle haketmeyeni bilmek değil ihtiyacı olanla olmayanı ayırt etmek...

Üst Alt