Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evlenince 2022 aylığının kesilmesi..?

canım nnem

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
oturanboğa abim. benim bi sorum daha olacak size, neden bu 2022 aylığı evlenince kesiliyor ben bunu anlamıyorum. ben29 yaşında bi bayanım evli deyilim diyelim ki evlendim evlenince yine benim sakatlığım devam edecek ben şimdide engelliyim evlenincede engelli olcam ömür boyu engelliyim neden bu para bana evlendikten sonrada ödenmiyor asıl ozaman ödenmesi gerek çünkü asıl ozaman muhtaç durumuna düşecem diyelim ki bi fakirle evlendik ne olcak ozaman halimiz allah aşkına verdikleri zati eş kuruş bi köpeği bile doyurmaz ne diğim bilmem ki benim isteğim lütfen elini vicdanına koysun bu devlet hadi erkekler neyse ama bu para kızlardan kadınlardan kesilmemeli bence bi kampanya da bunla ilgili çıkaralım lütfen

evlilik durumlarında eger eşinizinde yine geliri olmazsa yine muhtaçlık devam ederse tekrar baglatılabilir.
ancak evlenildiginde evlendiginiz kişinin durumu muhtaçlık sınırı üstündeyse bu maaşı alamazsınız.

evlenince özürlü maaşı kesilmez

Arkadaşlar bir engellinin evlenmesi durumunda onun özürlü maaşı kesilmez, lütfen bunu bilesiniz. Burda eşinin gelirinin olması önemli değildir, yönetmeilk gereğince kesilmez. saygılarımla.

Evlendiği kişi erkek/kadın zenginse "muhtaçlık" durumu ortadan kalktığı için kesilir.
Yönetmelikte 2022 maaşı almak için Aile de kişi başına düşen gelirin 82 YTL yi gecmemesi koşulu var yani yönetmelik açık.

hasan tahsin abim emin misin kesin bi bilgin varmı soruşturdun mu hiç. ben bildiğim babadan veyahut da eşinden sigortalı olduğun zaman bile bu maaş kesiliyor.cevabını bekliyorum kardeşim

Üst Alt