Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evlenirsem almış olduğum 2022 maaşım iptal olur mu?

galata

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
ben bekar bir erkek olarak üç aylık maaşı alıyorum yani malülen emekli maaşı dul yetim parası alıyorum
hastalığım sara hastalığı ben bekar olarak alıyorum
eğer evlenirsem evli bir erkek olarak üç aylık maaşım iptal olurm u

Yani vefat eden anne-babanız üzerinden yetim aylığı mı alıyorsunuz?

üç aylık maaş

hayır sadece benim hastalığımdan dolayı üç aylık maaşı diyorum

ben epilepsi hastası olduğum için kendiğimi üç aylık emekli maaşı yaptım

sayın galata,ifadeniz yine anlaşılır olmamış.

1-hangi kurumdan maaş alıyorsunuz?

2-neye istinaden alıyorsunuz? hastalık yani 2022,yetim,dul,malülen emekli hangisi?

malulen emeklilik

ben Malülen emeklilik maaşı alıyorum hastalıktan dolayı kendimi malülen emekliliği yaptım yani üç aylık maaş alıyorum

Anladım, yani 2022 yasası kapsamında üç ayda bir sakatlık aylığı alıyorsun. Öyleyse eğer, evlenmen bu aylığının kesilmesine neden olmaz. Ancak evleneceğin kişinin de bir geliri ve sağlık güvencesi olmaması şart.

abi yetim aylıgı alan kişi evlenirse kesilir mi

1 ekim 2008'den sonra maaş bağlananlar için evet, ama öncesi için çok emin konuşamıyorum. Bu mevzuat çok kafamı karıştırıyor benim...

Burada net yanıt verecek arkadaşımız çıkmazsa, gidip sigorta müdürlüğüne sormak en iyisi...

malulen emeklilik riski

ben hasta olduğum için malülen emekliyim sakatlar emekliliği alıyorum yani üç aylık maaş peki ben bankadan kendime bir hesap açarsam sakatlar emekliliğim riske girermi

galata, sen malulen emekli değilsin. Sen 2022'den sakatlık maaşı alıyorsun.

Bankada açacağın hesap gelir getirmediği sürece ve çok yüksek bir meblağ olmadığı sürece soruna yol açmaz.

Üst Alt