Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evliyiz, 2022 maaşı alıyoruz. Babamın evi var diye yeşil kart vermediler!?

atakan_abi

Üye
Konular
33
Reaksiyonlar
0
öncelikle merhaba arkadaşlar, ben %79 eşim ise %50 engelli. ikimiz de sakat maaşı alıyoruz. yeşilkarta müracaat ettikten bi süre sonra babamın adına 5 daire çıktıı için yeşilkart talebim red oldu.
şimdi benim sorum, ikimiz de sakat maaşı alıyoruz bu maaşı alanlar otomatikman yeşilkart alamıyorlar mı?
diğer bi sorum, babamın adına beş daire war, babamın daireleri beni niye bağlıyo, keza ben ewliyim.
beni bu konuda aydınlatır mısınız?

Onur, babanla aynı evde mi yaşıyorsunuz?

2022 sayılı kanun kapsamında maaş alan kişilere hiç bir değerlendirme yapmaksızın Yeşil Kart verilmesi gerektiğini söyleyen güncel bir İçişleri bakanlığı genelgesi* var. Bence bu genelgenin çıktısını alıp şansınızı deneyin yine

* Genelge için buraya tıklayabilirsin

2022 maası alıyorsan yeşil kartta verilmesi gerekiyor yada babanla aynı evde oturuyorsan adresini başka biyerde göster

sevgili oturan boa konuyu şöyle özetliyim annemin evinde kalıyorum babamla yaşamıyoruz dediğim gibi kendim yüzde 79 eşim ise 50 engelli bu gün kaymakamlıa itiraz için gittiğimde bana dilekçe yaz dediler bende bilmediğim için senden bir dilekçe yazmanı istiyorum burad yazdığın dilekçeyi paylaşırsa sevinirim bide ben çekmeköy merkezdede oturuyorum ona göre düzenlersen sevinirim

http://isay.icisleri.gov.tr/ortak_icerik/illeridaresi/2022_genelge.pdf adresindeki genelgenin de bir çıktısını alıp dilekçeye ekleyin.
Ve, siz ve eşiniz ayrı ayrı iki dilekçe ile başvurun.

... Kaymakamlığı'na,

Halen 2022 sayılı yasa çerçevesinde sakatlık maaşı almaktayım. Hiç bir sağlık güvencem bulunmamaktadır. İş bu sebeple İçişleri Bakanlığı'nın 22.04.2009 tarihli (EK 1) genelgesinin
"a) 2022 sayılı Kanuna göre aylık almakta olan kişilere, Sağlık Bakanlığının 30/10/2008 tarih ve 2008/67 sayılı genelgesine göre, tahkikat yapılmaksızın tedavileri için yeşil kart verilmeye devam edilecektir."
ifadesi gereğince tarafıma Yeşil Kart verilmesini arz ederim

EK 1: B.05.0.İLİ.0070001-307.15/3578 sayılı genelge

adın soyadın
tc kimlik numaran
adresin
telefonun

Üst Alt