Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

@demir4real, Ankara onayı gittiği için öyle yazıyor onaylandığı zaman muaf yada askerlik yükümlülüğü bulunmamaktadır yazacak.
Sorun yok yani muaf alan herkeste bu şekilde oluyor.

Kararı doktor verecek.

Akut gelişen hastalıklar dışında sivilden muaf almanız zor.

Hava deşişimi tekrarlanabilir...muaf kararı için birliğinden devam etmen istenebilir..genel de böye olur. @Muharremdd,

Hastaneye gitmekte bir sıkıntı yok...muayene olursun.

Doktor uygun görürse heyete sevk eder...hava değişimi bitmesine yakın bir denersin.

Ama ben hiç zannetmiyorum...boşa uğraşırsınız.

@Muharremdd,

Merhabalar kolay gelsin hayırlı günler dilerim.
Ben jandarma olarak askerlik gorevimi yapmaktayım. Fakat psikolojik olarak hic iyi bir durumda degilim. Vakti zamaninda bir iş kazası sonucu sag serçe parmağımı neredeyse kaybediyordum, şuan üst eklem islevsiz durumda yani kısıtlı bir hareket söz konusu tabi tedavi sürecinde çok büyük sorunlar yaşadım 6 aylık süreçte sürekli parmağımı kaybetme korkusu vardı. Bu da ben de belli başlı psikolojik sorunlar yarattı sürekli bir şeyler olma korkusu var içimde. Buna artı olarak benim babam kalp hastası kalp damarlarında 11 stent + 3 damarıda hala %70 tıkalı durumda. Bu durum beni çok korkutuyor başına birşey gelirse 4 yaşında kız kardeşim annem ne yapar diye düşünmeden edemiyorum. Alayda psikolojim iyice bozulmaya başladı özellikle son 1 haftadır uykusuzluk, iştahsızlık, elde titreme, gibi semptomlar ortaya çıktı. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim ne söylemeliyim kimle konuşmalıyım yardımcı olur musunuz? (RDM kaydım ya da psikolojik olarak sivil hayatımda hiçbir kaydım yok.)
@OğuzHan112

Jandarma derken rütbeli mi ermisiniz.

Belirtiler yaygın anksiyete bozukluğunu gösteriyor.

Tam olarak ne istiyorsunuz.? Rapor falan mı düşünüyorsunuz? @shaarq1,

@OğuzHan112 rütbeli er değilim. Kısa dönem erim.
Askerlikten muaf olma gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Şayet olabiliyorsam nasıl bir yol izlemeliyim onu öğrenmek istiyorum.
Bu arada görüp cevap verdiğiniz için teşekkürler.

Rica ederim.

Amirlerine hastalığını anlatıyorsun hasta olduğunu anlatıyorsun yani... Onlar seni kıta işlevsellik formu ile hastaneye sevk ediyorlar.

Psikiyatri sizi değerlendirecek... Muhtemel tedavi planlayacaktır.

İlk etapta belki hava değişimi... Sonrası havada değişimi tekrarlanabilir.

Düzelme olmuyor şikayetlerin devam ediyorsa 3 heyette elverişsiz raporu verilme ihtimali çok yüksek.

Kısa dönemsiniz madem... Tedavi ile bitirebiliyorsanız bitirin önerim bu şekilde.

@shaarq1,

Peki RDM komutanına mı anlatmalıyım bölük komutanına mı
Bir de 3 heyetten kastınız hava değişimi mi
@OğuzHan112

Son düzenleme:
Peki RDM komutanına mı anlatmalıyım yoksa herhangi bir komutana durumu izah etsem yeterli olacak mı?
Bir de 3 heyetten kastınız hava değişimi mi?
@OğuzHan112

Sizden sorumlu herhangi bir amirin olabilir...rdm komutanı da olabilir.

Akut gelişen hastalıklar dışında... Genel olarak iki kez hava değişimi veriliyor 3. gitmeniizde elverişsiz raporu veriliyor.
@shaarq1,

Anladım yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Pazartesi günü RDM komutanimiz gelecek. Aynı şekilde burada nasıl aktardıysam ona da aynı şekilde aktaracağım umarım hayırlısı olur.
Tekrardan teşekkürler iyi formlar. Gelişmeleri aktaracağım.
@OğuzHan112

@OğuzHan112 iyi akşamlar rahatsiz ettim tekrardan tek seferde "askerliğe elverişli değildir" verme ihtimali nedir acaba

Yorumlarım tanı ve tadavi amacı taşımamaktadır.

Tariflediğin şikayetler yaygın anksiyete bozukluğunu gösteriyor.

Askeri kurallara göre alacağınız tanı "uyum bozukluğudur" Tek seferde almanız çok zor.

@shaarq1,

Üst Alt