Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Fıtık meslek hastalığı mıdır?

daywolker

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
mrb öncelıkle ıse gırdkten 8 ay sonra boyun agrılarımdan sıkayette bulunup doktora gıttıgmde boynumda sekıl bozuklugu yanı duzlesme oldugu solendı ve cekılen mrlarda 2 kucuk fıtık belırlendı. ılac tedavıme basladıgında kulandıgım kas gevsetıcıye alerjık reaksıyon gelıstı ve uzun sure ılac kulanamdıktan sonra dusuk dozlarda belırlı bı kas gevsetı kulanmam ızın verıldı.
yaklasık 2 hafta oncsınde belımde de fıtık baslangıcı ortaya cıktı ve kan testlerımde b12 eksılıgınden dolayı vıtamın takvıysı adı altında tedavyıe baslandı. yanlız gene alerjık reaksıyon gösterdım ve tedavım yarıda ksıldı.

ıse gırmeden once herhangı bı rahatsızlıgım yoktu ama ıse gırdıkten sonra bu rahatsızlıklar basgöstermeye basladı. meslegım depo elemanıyım. sureklı egık bı pozıyonda calısmaktayız. ısın stresı ve calıstıgımız ortamda taseron olmamızdan dogan baskı da cabası ve bu rahatsızlıklarımdan dolayıda bazı arkadaslarım tarafından dıslanmıs bulunmaktayım. ben bu ıse gırdıgımde herhangı bır saglık sorunum yoktu yaklasık 4-5 sene cıvarındada hastaneyede gıtmemıstım bu ıs gırdkten sonra olan rahatsızlıklarım bunlardır genel olarak alerjıden rapor aldım ve fızık edavıye gıtmem gereklı. yanlız maddı durmumdan dolayı gıdememkteyım.

bu konu mslek hastalıgına gırer mı?
ıs yerımden memnun degılım ve ayrılırkenden hak talep edebılıceksem bunu kulanmak ıstıyorum. cunkı bu ısyerınde calısrken bu hastalıklara yakalandım. baska bı ıse basvurdumda bu rahtsızlıklarımdan dolayı ıs bulmama kolay olmıcak. ayrıca ılac alerjısı olmam hastalerde bana bı öncelık saglamıyor. benım bazen acıl mudaheye ıhtıyacım oldugu halde sırada bekletılıyorum.
ılac alerjısı acaba bı özur mudur ve bı özurluluk oranı var mıdr

cevaplarınıza göre meslek hastalıkları hastansıne basvurmayı dusnuyorum bu koonuda bana yardımcı olursanız sevınırım

hiç boşuna meslek hastalıkları hastanesi müracat etmefıtığı meslek hastalıkları hastanesi mesleki diyor ama ankara sgk red ediyor bende meslek hastalığıdır diye rapor aldım sgk red etti yüksek sağlık kuruluna gönderdim oda red etti. ayrıca benim belimde 8 tane platin var platin ameliyatına girdiğimde fıtığı almadılar, almadıkları için mes hastanesi fıtığa mesleki sekel yazdı ama ankara varya ah ankara vah ankara:) uğraşmana değmez ankaranın mantığı şu oturarak çalışabilirsin mantığı ama öyle bir iş bulursan ne mutlu sana

ole sacmasapan smı olur ya senın belınde platın olcak ve senı gören kurum meslek hastalıgıdır dıyecek ama ankara senı görmeden rd edıcek hastalıgın buyugu kucugu olmaz saglık onemlı olan saglıgnı kaybettıkten sonra onlem alamdıktan sonra tedavını görmedıken sonra ne anlamı var hem calıs hem hastalan hemde o ıs yuzunden olan hastalıgın sayesınde magdur ol

daywolker valla saçmalık veya değil hem sgk red etti hem yüksek sağlık kurulu red etti tr de ne saçmalıklar oluyor bir bilsen
sgk nın ve yüksek sağlık kurumunun red ettiği yazılar elimde istersen gösterebilirim bende hep şunu sorgulamışımdır sen devlet olarak meslek hastanesine yetki ver sonra meslek hastanesi mesleki sekel yapmış diye rapor versin ee ist mesl hastanesi abd sağlık bakanlığınamı bağlıki yetki verdiğin hastanenin raporunu red ediyorsun ozaman 2 tane meslek hastanesi onların elinden meslekidir veya değildir deme hakkınıda al madem hastanenin kararını kabul etmiyeceksen

sımdı nedır ben meslek hastalıkları hastanesıne gıtsem bı sonuc elde edemezmıyım cunkı sınırlerım ıyıce bozuldu en sonnda edıcem ıstıfamı cıkıcam ıs artık dayanılmaz hale geldı arakdaslarım dısladılar patronuna ısıne gelıyor ayaklarım altı nasır doldu 10-12 saat ayaka durmaktan bel ve boyun agrıma cabası bıde ustune agrı kesıcı bıle ıcemıyorum

depo elemanıyım fıtık oldum

depo elemanıyım bel ve boyun bölegemde fıtık olustu meslek astalıklarına gıtım ve agır kaldırması ve belden egılmsını gerektıren ıslerde calısması uygun degıldır dıye bı rapor aldım raporda parntez ıcersınde meslek astalıgı yonunde tektıtte yazıyordu. rapordan bı nusasını astane sgk kanalı ıle ıs yerıme gönderegını söledı bende bende bı nusasıyla beraber ıs yerınde ıs bası yaptım bölumum dgıstırılmedı hala depo elemanıyım yaklasık raporu alalaı 45 gun oldu agar kaldırtmıyorlar yanlız depo sahası ıcersınde temızlık ve bos kolılerı actırıyorlar bana erangı bır bölum veya teklıfe sunmadılar

a : bölumumun degısmesı gerekmıyormu bana uygun bı bölum snulması gereklı degılmı

b: bölumum degısmez ve ben bu sekılde alaa depo elemanı olarak calısmaya devam eder temızlık yapsamda trasplet kullanamam ızın verıyorlar sonucta calıstıgım ıste saglık raporu ıstenıyor ve benım saglıgım bozulmus durumda bu sekılde calısma saası ıcersınde dolasmam sakıncalı degılmı

c: ıs yerındekı herhangı bı yaklasımda bulunmuyorlar ne senı cıkaralım dıyorlar nede bölum degıstırelım ben su an yaptıgım ısten memnun degılım cunkı gelecek kaygım var yarınımın ne olcagı bellı degıl ve madur durumda kalıyorum bana yardımcı olursanız sevınırım tsk ederım ...

Başka bir bölüme geçiş için işverene başvuru yaptınız mı? Böyle bir geçiş talep edin önce

oncelıkle raporu depo sefıme ulastırdım ordan da ınsan kaynaklarına posta ıle göndrıldı ( calıstıgımız depoda taseronuz ınsan kaynakları baska bı ılcede bulunuyor ) ve operasyondan sorumlu fırma mudurune bılgı verıldı bana sırketın calıstıgımız depoyla ıhale surecınde bulundugu sölendı bende bu sırada sırket doktoruna gıdıp raporumun bı fotokopısınıde kendısıne vererek bölum deısıgıklıgı ıstedıgımı yıneledım 4 agustos 2013 te ıse basladım ve hala herangı bır bölum degısıklıgı yasamadım boorumda hala depo elemanı olarak görunmekteyım angarya ıslerle gecıstırıyorlar bu raporu alıdıgımız tarıten ıtıbaren bölum degısıklıgı olmazsa sırket bu raporla ılgılı herhangı bır cezayı ıslem uygulanmazmı calıstıgım depodakı en yetkılı ısım depo sefı ıoldugu ıcın o ne derse o oluyor asıl ıs verendekı mudurlerlede dıalog kuramıyoruz bugun tekrar dururmu sordugumda benı oyalarcasına ıhale surecı bıtmedı bızım ne olacagımız bellı degıl ıaleyı bekle dendı

ilginiz ıcın sımdıden tsk ederım cevabınızı merakla beklemekteyım ıyı geceler

arkadaşım adli tıp var mahkeme açıp adlı tıpa git bence sorunun çözülecektir senin başına bir olay gelse depo şefi kendini kurtaramaz sgk şikayet et bak neler oluyor

fıtıklar mesleğe bağlı gelişen hastalık olarak geçiyor

adlı tıplık bı durum yokkı meslek hastalıkları hastanesı zaten agar kaldırmayacagı ve belden egılerek calısmayacagı bır bölumde dıye not dustu uzerıne parantez ıcındede meslek hastalıgı yonunden tetkıtte dıye yazdılar ama bunlar benı oyalıyorlar ben hala depo personelının calısma sahasında angarya ıslerı yaptırıyorlar ıste bos kolılerı topla temızlık yap ırsalıye topla yemek sıparsı al arac muhuru yaz sarzlı traznspalaetle mal ısnıfle bu gıbı ıslerı verıyorlar usterlık ben fıtık olmadan once gelen tırlar malları dokme getırıyorlardı sımdı raporu aldıktan sonra paletlı gelemeye basladılar benı oyaladıklarını dusunuyorum sanırım kendım ısı bırakım dıye beklıyorlar

aynı durum bendede var 2010 yılı 10. ayında iş bası yaptım ve bu gune kadar 3 kez boyun fıtıgı ameliyatı gecırdım suan kollarımda gucsuzluk yoruldugunda tıtreme ve kasılma oluyor iş yerim hıcbır sey yapmadı 2012 yılı aralık ayında sgk ya meslek hastalıgı basvurusu yaptım aradan bunca zaman gectı benı dun aradılar istanbul meslek hastalıgı hastenesıne sevk ettıler orada muayene olacakmısım gelen rapora gore işlem yapılacakmıs işyerimede yazı gonderıp konu hakkında bılgı ıstemısler işyerının verdıgı cevabı sordum gösteremeyız dedıler bu arada iş yeri sureklı baskı yaptı ve dayanamayıp 30,06,2013 de hastalık nedenı ıle istafa dılekcesı yazdırdılar ve işten ayrıldım bayram bıtımınde meslek hastalıkları hastanesıne gıdecegım bakalım ne olacak gercı sonuc ne olursa olsun işden ayrıldık birkere... bana faydası olmayacak...
saygılar..

evet bugunlerde 6 aylık rapor surem dolucak ve hala bölumum degısmedı hastaneye kontrola gıtmem yaklasık 10 gunum kaldı ve ısveren benden ıstıfamı ıstıyor karsılıgındada sadece kıdem tazmınatı sunuyor ıstıfa etmem karsılıgında ıse bölumun degısmıcegını bana uygun ıslerı olmadıgını ve bu sekılde calısmaya devam edıcegımı sadece agır kaldırmıyacagımı soluyorlar ve bana astaneye gıtmeden sure verdıler ıstafa etmezsem bunu yazılı olarak bana teblıg edıceklermıs 6 aydır benı gömezden gelen ınsan kaynakları sımdı mahkemelık oluuz dıye kendılerını kutarmaya calısyorlar bu kadar basıtmıdır ınsan hayatı bı yr emek verısınız calısırsınız sonra calıstıgınız ısten dolayı herangı bır hastalıga kaplırsınız ve ısveren sızı yıldırmak ıcın ya ıstıfa edersın yada bölumun degısmez yerın degısmez aynen devam edersın bende bu konuyu kapatırım desın ben artık ak hukukun olduguna ınanmıylrum bence ınsan ayatı bu kadar basıt olmamamlı 10 gun sonra hastaneye gıcıem raporumu yenılıcem ve buna ragmen eger aynı seyler bana sölıyor ve herangı bı degısım görunmedıyse istifamı verıp tek kurusta ıstemıcem bızler dılencı degılız bızler ınsanız calısanız emek sahıbıyız kullanılıp atılıcak bı bez parcası yada mal degılız benım sadece bu yıl yaptıgım mesai saatı 270 saatı gecmıs durumda ıs yerındede ıcbır duzenleme olmamaya devam edıyor bı arkadsım daa fıtık oldu ve benım böulumum degısmedıgını görunce ıc urasmadan ıstıfasını verdı cektı gıttı epınıze ıyı aksamlar dılıyorum

ayn 20 sınde hastaneye gıdıcem benzer seyler yasayan bırısı varsa bana akıl vermesını ıstıyorum

valla bulent ustadım kontrollerımı yaptırdım fıtıkta bı ılerleme görmedıler ama kararıda bana sölemedıler daha raporumu alamadım ordan meslekı de cıkabılır yenı bır kontrol tarıhıde cıkabılır hos ne cıkıcagının pek bı onemı yok sonucta ısveren ne derse o oluyor kalıfıye bı elemanken deponun temızlık görvlısı olabılıryorsunuz ne yazıkkı ustelık saglamsınız sadece o ıse uygun degılsınız dıye bı ıste yukselmenızde engellenmıs oluyor neden pekı sırf kendı rızanızla ısı bvırakarak gıtmenız ve ısverenın sıze tazmınat vermemesı ıcın ama bı tane ıs guvenlık uzmanı gönderıpte rısk anlaızı yaptırmazlar anca ıs kazası gecırılıcekkı gelınıp gereklı belgeler azırlanıp calısılıyor gıbı gösterılsın ıs guvenlık uzmanları ıs yerı ekımlerı görevlerını unutmuslar calıstıkları sırkettekı ınsaları degılde tıpkı bı yonetıcı gıbı sırketlerını korur olmuslar sırketlerın ınsana degerı sıfır olmus anca sınıflandırıyorlar sen kötu bı pozısyonda calısyorsan zaten onların gözunde 2 cı sınıf ınsan oluyorsun baskaa bısı degıl neyse kafanızı sısırdım ıyı aksamlar dılerım

Daywolker sonuç nedir hocamBende aynı hastalıktan şikayetçiyim fakat agrılara dayanamadıgım için istifa edip sgk ya basvurdum 6 ay sonra kontrol uygun ve meslek hastalıgı değildir diye sonuc geldi

sonuc ısten ckarıldım tazmınatım verılerek , hastanedeyede 6 aydan 6 aya kontrol amaclı gıdıyorum anlıcanız sonuc monuc yok meslek hatsalıkları hastansıne 3-4 kere gıttım yatlı kaldım degısk hastalıklarda ınsanlar tanıdım bu konu turkıyede cok yetersız bı konu olduguna sahıt oldum sıze meslekı hastalık raporu verıcek ınsan bı doktor ama ne yazıkkı neye gor kıme gore hastalık raporu verılıcek bu da muamma fırmaların ısımlerı bazı doktorlara buyuk gelebılır raporunuzu onaylamamak uzatmak ıstıyebılırler haklıdırlarda mahkemelık olursanız o doktorun ısmı sorumlugu g0ecıyor nasılsın turkıyede saglık meslek hastalıgı dıye bısı yok ıs guvenlıgı uzmanları ıs guvenlıgı ıcın orda durmuyor haftada bı kac saat gelıp cay kave ıcıp gıdıyorlar sızın bı hastalıgınız oldugu zmanda sızı sallıyorlar he egıtım aldınmı altına ımza attınmı tmm ıs guvenlık uzmanının sorumlugug bıttı
nedenmı pazarlama mantıgı gıbı dusnun malı sıze sattılarmı tmm hersey bıtmıstır
gerı ıadee ıcın uras dur nasılsa almıcaklar cunkı bu ulkede denetleme dıye bısı yok maden kazalarında gormedınızmı bunu hala ?
her maden kazansında sonra hastanelere akın eden bınlerce ıscının saglık raporlarını yenıletmek amacıyla ıs yerlerı tarafından hastanelere gondrıldıgıne sahıt oldum ben
neden pekı bılıyorlar cunkı denetleme olucak evrakları hazır olsun
ama senın basına bı hastalık geldıgınde kımse sorumlu olmuyor arkadasım sen sorumlu oluyorsun
patron basına dıkılıp hızlı calıs demeyı bılıyor
ama sen o ısı yetıstırmek ıcın basına bı ıs kazası veya meslek hastalıgı geldıgınde ıse kımse sahıplenmıyor
patron ıs guvenlıgı uzmanına ıs guvenlıgı uzmanıda ıscıye topu atıyor
ıs guvenılıg uzmanın asıl gorevı ordakı ıscının hakkını korumak oysakı ama ne yazıkkı kendı keyfını rahatını gelecegını maasını dusunuyor
saatlerce essek gıbı calısıp yıllarını o ıse veren adam bı cırpıda sılınıp atılabılıyor 3 kurus tazmınatla
o yuzden kardesım bosverın meslek hatsalıgını hastansını raporunu mahkemesını davasını yorucu ısler bunlar
calıstıgınız yerde kendınıze dıkkat edın esınızı dostonuzu bılınclendırın
bu duzenın kurbanı olmasın kımse ısını yavas yapsın dıkkatlı yapsın patronun ısıne gelmıyorsa cıkartsın herkes bu bılıncı tasısa kımse ısınden gucunden olmaz
ben fıtık oldugum sene yasak olmasına ragmen yıllık 310 saat mesaı yaptım ve aynı yıl fıtık oldum raporladım
ama emın olun hıc bı ısede yaramadı sırket 3 kurus tazmınat verdı sımdı mahmeye tazmınat davasıda acamıyosun sırketın sana hakkını verdı dıyorlar
28 yasında ne saglamım nede ozurlu statsunde calısabılıcem bana ne saglıklı raporu verıcekler nede ozurlu raporu
bı dusunun bakalım bundan sonra nasıl bı ıs bulupta calısıcam ?

Şuan aynı sorun bendede var bende ilk kontrole ocak ayı sonunda gidecegim yol gosteren birileri olsa keşke

yol gosterılıcek bısı yok besım meslek hastalıkları hastanesındekı doktorlar muayene sonucu rapor yazmazlar belgeye bakarak rapor yazarlar nasılmı su sekılde belınden fıtıksındır ve mr cekınırsın ama doktor mr goruntusune bakmaz yanında verılen mr raporuna bakar ve o rapordakı sonuca gore raporunu duzenler mr raporunu hazırlayan radolojı bolumu uzmanı doktor gunde kım bılır kactane rapor yazıyor o sekılde 1 fıtıgım varken 4 cıktı ornek olarak :) sonra saglık kurulu sana belırlı perıyotlar la gel der gıdersın her gıttıgınde yenı raporlar yenı beklemeler bı bakarsın ısten cıkarılmıssın raporunda kocaman sekılde agar kaldırmayacagı uzun sure ayakata kalmıyacagı dıye bı ıbareyle artık sende ne özurlu sınıfndasındır nede saglam hıc bı ıs yerıne gıdıp ıse gıremssın cunkı sen ısverenın gozunde hasta ve sorunlu bı eleman olarak gorunursun ama devletın gozundede saglamsındır calısabılırsın pekı ıs bulamıyınca nasıl calısıcaksın doktorların tavsıyesı raporunu ısveren gosterme ve o sekılde calısmayadevam et sonramı sonrası bellı ılerleyen hastalıgın ve saglıgından olusun olucak ne zmanmı ozurlu gorur devlet senı tekerlıklı sandayeye yada bastona mahkum kalınca genc yasta kendını ıse yaramaz hısetmen de cabası sırf meslegını ıyı yapıp kazandıgın parayı haketmek ıcın hastalnırsın ve bu doktor raporu ıle kanıtlanıp mesleıg yuzunden hastalanmıstır derler ama o rapor bı turlu onaylanmaz gıdıp gelırsın devamlı hastaneye işkura basvurusun cesıtlı sertıfıkalar alısın zamanıı ve madddıyatını harcarsın ama sonuc hep aynıdır sıze gore bı ısımız yok derler tanıdıgın torpılın vb seylerın varsa zaten bı yerlere gelebılırsın ama kımsen yok ve aılen senın elıne bakıyorsa bıde bu yukle beaber yasadıgın sıtresle beraber vucudundakı fıtıklar ne kadr fızık tedavı gorurusen gor sınırlerıne uyguladıgı baskıyla beraber dayanılmaz acılara donusurler ama aılen dahıl kımseyle bunu paylasamassın sırf ısımı dogru yaım dıye bel ve boyun fıtıgı oldum ve hastane tarafından bel fıtıgım sadece meslekı kabul edıldı sonucta ısımden cebımdekı paradan verdıklerı 3 kurus tazmınattanbıten paramdan oldum yuzume kapanan ıs gorusmelerıde cabası sıstemın hıc bı yanı dogru degıl ıscı herzman haksız haklı gorusede bı suru kanun tarafından korunsada kanunsuzluk taseronlarla ıseverının elını kuvvetlendırıyor dusuk maaslarala ınsanları asgarı ucrete mahkum edıyorlar gunumuzde hıc bı meslegın ne bı ozelıgı nede bı cekıcıgılı kaldı ıs guvenlıgı uzmanları gorevlerını kagat uzerınede yapıp alıcakları maasa ve patrona yaranmanın psındeler onlarda haklı ne yapsınlarkı her onune gelene ısg uzman sertıfıkası verıldı onlardada bosta ıscı cok muhendıslıgı olupta ek ıs olarak ısg yapan ınsanlar var ısg uzmanı gorevını nasılmı yapıyorda yapmıyor anlatım sıze bı ıs tehlıkelı sınıfa gırıyorsa telıkelı sınıfa gırn kısmını hemen bı tasrona verıyorsunuz taseronda o ıste dusuk ucretlı elemanları calıstırmaya baslıyor hıc bı egıtım vermeden hemde daha sonra bı ısg uzmanı gelıyor ve yanlıs tarafalrını hemen fotograflayıp tasreon fırmaya bunları duzelt dıyor raporluyor ve taseron fırmaya bunları ımzalıyor sonramı ısg uzmanının ısı bıttı kendısnı guvenceye aldı raporlarmalarını tuut ve tasrn frmaya bunlar eksıktır dıye ımza attırdı bundan sonrası ıs kazası veya meslek hastalıgı gecırıldıgınde elemana egıtım verdık ama eleman bu egıtıme uymamamıs hasta olmus oluyor ergonomı dsen sıfır nedenmı ısveren gelıp yaptıgın ıs ıcın basında dakka tutuyor performansını degerlendıryormus :) bı ısı bı ınsana acelel ettırerek yaptırısanız ne olur 1 o ınsana mobbeng uygularsınız 2 o ınsanın ergonımık calısmsını engellersınız cunku hızlı yapılan ıs hatalı yapılan ıstır ıscı o baskıyla ısını yetıstırmek adına ısg kurallarına uymamamaya baslıyor ve buna goz yumuluyor 3 ıs kazsı mı gecırıldı hemen ıscılere tutanak ımzalatılıyor haatalı ıs yapıyorlar dıye neden mudurlerı kendılerını kurtarıcaklar ıs kendını kurtarıcak ve dogal olarak patron kendısnı cezadan kurtarıcak sonuc nedır sonuc sıfır onlar aksamları cockularına mutlulukla ekmek goturuken sagda solda mesleklerıyle ovunurken ınsanlardan saygınlık beklerken sen hayatından cok guzel gunlerı bır hıc ıcın kaybetmıs oluyorsun ...

aldıgın raporların hepsini elinde tut.işe girerken raporlarını göster ve doktorun bu hastalıkların sende bir engel oluşturmadığını işi yapacağını söyle .işe başladığında ilerde hastalıgın seni bazı işleri yapamaz duruma getirdiginde(engellediğnde ,işgücü kaybı oluşturduğunda) gerekli kişilere dava açarak hesabını sorma durumun olabilir.

örnek (kendim): bel fıtığı (lomber diskopati) teşhisi ile uzun süre ayakta çalışmaması ve ağır yük kaldırmayacağı bir bölümde çalışmasına karar veren meslek hastalıkları hastanesi raporuna karşılık bulundğum ilçedeki devlet hastanesinin sağlık raporunda sadece noroloji(beyin cerrahi ,fizik tıp) doktorunun mr sonucunda yazan bir ibareyi sağlık raporuna ekleyerek % oran veyahut çalışamayacağı alanlara bir bildirim yazmaması TAMAMEN doktorun sorumluluğundadır. ben bu düzenlenen sağlık raporu ile iş başladığımda belirtilen hastalıklarla ilgili iş kazası, hastalık sonucu iş gücü kaybı olduğu zaman sorumlu kişilere mahkeme yolu ile idari,manevi,,maddi olarak hesap sorabilirim

senin raporda tanı ne olarak geçiyor ?
bende 51.8 intervertebral disk bozuklukları diğer tanımlanmış lomber diskopati (mesleki haliyle)

m51,1 lumber ve diger intervertebral diskbozuklukları radikulopati ile (mesleki haliyle )

sinan kardeş bana şöyle yazmıştın hatırla bak ([FONT=sans-serif]ole sacmasapan smı olur ya senın belınde platın olcak ve senı gören kurum meslek hastalıgıdır dıyecek ama ankara senı görmeden rd edıcek hastalıgın buyugu kucugu olmaz saglık onemlı olan saglıgnı kaybettıkten sonra onlem alamdıktan sonra tedavını görmedıken sonra ne anlamı var hem calıs hem hastalan hemde o ıs yuzunden olan hastalıgın sayesınde magdur ol) ben ne demiştim hiç mes hastanesine boşuna başvurmayın ankara mes hastanesinin fıtıkla ilgili bölümünü mes hastalığı olarak saymıyor sebep oturarak çalışabilirsin diyor, iyide oturarak çalışacak iş nerde o da benim sorunum değil diyor sen sgk olarak müfettişini yollamışsın müfettiş burda fıtığa iş yüzünden yakalanmıştır diye onay versin sonra müfettişler kuruluna girsin evet işte olmuştur desin meslek hastanesi meslekidir desin ama sgk raporlara mr a bir bakmakla hayır mesleki değildir, yüksek sağlık kuruluna gönder onlarda bir bakmayla hayır mesleki değil desin , ozamanda yazmıştım madem raporunu kabul etmeyeceğin hastaneye insanları niye sevk edipte insanları 2 seneye kadar bekletip sonra hayır dersin[/FONT]

doru dıyorsun guzel kardesım haklısın ben sırf bu yuzden ıs saglıgı ve guvenlıgı bolumu okumaya basladım acıköretımden burda aslında sorun su bu durum ıcın bı dernek oda ve benzerı hıc bırsey yok insanların bununla ılgılı mevuzatları takıp edıp haklarını savunucagı sgk dan baska mercıh yok ınsanlar bır butun olamıyorlar 1300 l aclık sınırı olan bı ulkede bız hala 900 kusur tl asgarı ucretle saatlerce calısıp haklarımız yenılıp bıde ısımızı doru yapıyoruz dıye hastalanıp ve bunuda doktor raporuyla kanıtladıktan sonra elımıze hıc bırsey gecmeden oturmak zorunda kalıyoruz ama belkı ılerde kanun degısır yonetmelık degısır ınsanlar degısırde aldıgımız raporlar bı ısımıze yarar dıye umut ettıgımızden pesınde kovlıyoruz bunları insanları ac karnına karın tokluguna gelecekten umudu olmadan sırf gunu kurtarsınlar dıye claısıtran bı zıhnıyet zengını daha zengın fakırı daha fakır yapan bı zıhnıyet varken zaten hersey zor bu ulkede sozlerım yanlıs anlasılmasın bu yazdıklarımın bı sıyası yanı yoktur cunkı sıyasılerın hepsı benım gozumde aynılar kendı emeklılıkllerı ıcın bı tasarı gecegınde butun sıyasıler tek oturumda 5 dk ıcınde evet oyu vererek yasalastırıp bızımle ılgılı kanunlara gelınce yıllarımızı calıyorlar ınsanlar madenlerde oluyor ınsanlar calısırken hayatlarını kaybedıyor ınsanlar calısırken saglıklarını kaybedıyorlar bu ınsanların artık kaybedıcek bısıyı kalmadı o yuzden bırlık olamamız lazım herkes yasadıgı deneyımlerı paylasmalıkı bızden sonra gıdıcek arkadaslar daha deneyımlı daha sozu acık daha hakkını arayarak orda haklarını alsınlar

Üst Alt