Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Fotoğrafçılık hakkında

memur0606

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
Merhabalar. Ben hobi olarak fotoğrafçılık yapmaktayım. Kendi fotoğraf sergimi açmayı düşünüyorum. Benim gibi ilgilenen arkadaşlar varsa yada ilgi duyan bir grup kurabiliriz.özelden yazışalım arkadaşlar.

Ben ilgileniyorum ama o kadar profesyonel değil. :)

Zamanımızda her şey dijital.
Şimdi fotoğrafçılık denince akla sadece çekim teknikleri geliyor.
Gerçek anlamıyla ilgilenmeyen zamane gençleri ne agrandisörü bilir, ne karanlık odayı, ne eski perdeli makinaları.
Üniversite yıllarımda çok ilgilendiğim bir hobiydi.
Bir Zenit 122'm vardı hey yavrum heeyyy :)

Bende hobi olarak ilgileniyorum hatta geçen yıl uzun dönem kursa da gittim. Ama öncelikli olan birtakım işlerden çok fazla geliştiremedim maalesef. Çoğu hobi gibi fotoğrafçılıkta devamlılık esas biraz. Düzenli olarak her hafta çekimlere gidilmesi gerekiyor ki olumlu anlamda gelişme sağlanabilsin.

Anı yakalamak için güzel bir uğraş...

her hafta olmasa bile ayda 1-2 defa çekimlere gidilmeli. şahsen kafa dengi arkadaş olsa ben bu hobiyi güzelce uygulamak isterim. Ama yalnız çok güzel olmuyor.

tek yapılacak iş değil. O yüzden foto severlerle tanışmak istiyorum.

Bursada yaşayanlarla bende tanışmak isterim. Ayrıca bilenler vardır mutlaka ama fuji film in büyük şehirlerdeki satış mağazalarında her ay ücretsiz seminerleri oluyor, onlara da katılabilirsiniz. Deneyimli fotoğrafçılarla tanışma sohbet etme ve onlardan bilgi edinme şansına sahip olunuyor.

telefon uygulamalarındaki foto filitreler ve günümüzdeki fotomontaj için ne düşünüyorsunuz

Zamanımızda her şey dijital.
Şimdi fotoğrafçılık denince akla sadece çekim teknikleri geliyor.
Gerçek anlamıyla ilgilenmeyen zamane gençleri ne agrandisörü bilir, ne karanlık odayı, ne eski perdeli makinaları.
Üniversite yıllarımda çok ilgilendiğim bir hobiydi.
Bir Zenit 122'm vardı hey yavrum heeyyy :)
Kendi paramla aldığım ilk makine zenit 122. Maltepe de kurulan Rus pazarından, yaşlı bir Rus teyzeden almıştım. 1 ay olmadan bozulunca gittim ki kadın ölmüş... Yerine oğlu ve bir Türk arkdaşı bakıyor, makineye verdiğim kadar bir daha para verdim, çantalı yeni az kullanılmış olanını yanında tele, zoom, 35 ve 50mm objektif almıştım. Uzun zaman kullandım, sonra deklanşör kolu içten kırıldı ve o makinenin de lensleri de ne yaptığımı hatırlamıyorum :(

Şimdi pentax k20d var yaklaşık 10 yıldır elşne aldığım yok, dslr kesinlikle analog gibi haz vermiyor. Yabancı Dil gibi, kullanmasdıkça, çekmedikçe unutuyor insan. Birde artık yakaladığın kareden daha önemlisi işlemek. İşlem yapmıyorsan çok anlamı olmuyor.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MuBi
Ben de üniversite yıllarının başında (1986-1987) Beyazıt Çınaraltı'ndan almıştım. Uzun süre kullandım hiçbir sorun çıkmadı.
Birkaç yıl öncesine kadar hala çalışır durumda sapasağlam duruyordu. Birkaç yıl anca benden daha büyük bir ilgi ile fotoğrafçılıkla uğraşan kardeşime nostaljik bir hediye olarak verdim.
Yardımcı ekipmanları ile birlikte kocaman bir çanta oluyordu. Teleobjektifi, flaşı, çeşit çeşit renk filtreleri, yakın çekim için ara tüpleri, siperliği...
Şimdi son model makinalar üzerinde bir ayarla halledilen şeylerin çoğu o zamanlar ayrı ekipman gerektiriyordu.
Ama onlarla haşır neşir olarak ortaya çıkarılan çalışmaların zevki anlatılmaz bir şeydi.
Her şey ayarla olmuyordu. Örneğin saliseden çok kısa bir anı yakalamak için kapkaranlık bir ortamda makinayı sürekli çekime ayarlayıp yakalanacak an için harici flaş patlatırdık. :)
Elde etmesi kolaylaşan her şey gibi son model makinalar çıkınca onun zevki de azaldı bende.

Bende amatör olarak ilgileniyorum. Henüz fotoğraf makinem yok. Ama canım sıkıldıkça evden dışarı çıkıp foto çekiyor sonra onları filtreliyorum. Ruhumu dinlendiriyor. iyi bir makine ve kurs almak istiyorum.

Keşke hepimiz aynı şehirde olsaydık da çekimler için organizasyonlar yapsaydık

Aslında bir grup kurup herkesin müsait olduğu zamanlarda çekim organizasyonu yapılabilir.

Benimde hem hobim hem ek gelirim fotoğrafçılık makinem Canon 6D + Sigma 35mm f1.4 DG HSM - İstanbulda canon'un çok güzel hizmeti var ücretsiz ders veriyor ve Canonun bütün modellerini profesyonel ekip tarafından kullanıyorsunuz buna izin veriyorlar ve üst katlarında size istediğiniz stüdyo ortamını sağlıyorlar merakı olup teknik bilgi sahibi olmak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim. İstanbul içi organizasyon düzenlenirse memnuniyetle katılmak isterim bilgi ve tecrübeler paylaştıkça güzeldir.

Üst Alt