Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Friedreich Ataksi hastalığı ve beynin inanma gücü..

kürşat99

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar.yazacağım olay yaşanmış diye duydum ve ben inandım.tüm yorumlara açığım...
amerika brileşik devletlerinde müebbet hapis cezasına çarptırılmış suçlulardan birisini almışlar devlet kontrolünde.demişler sana bir deney yapacağız sonunda hemen öleceksin;ama karşılığında ailene ömür boyu yetecek külfetli bimiktar para vereceğiz demişler.adam kabul etmiş.ailesine yeteri kadar para verilmiş vs herşey için ön protokol hazırlanmış.
Adama demişler sana yapacağımız deneyi açıklıyalım: gözlerini bağlayacağız, bileklerini keseceğiz ve vücudundaki bütün kanlar bileklerinden boşalacak ve öleceksin demişler.
Adamın gözleri bağlanmış,masaya yatırmışlar,bileklerine bir jilet keskinliği kadar plastik bir cisim sürmüşler ama sonuçta kesilmemiş ve hemen peşinden adamın vücudundançıkacak kanın ısısında ve kanın katılığınca sıvı bir madde dökmüşler bileklerine.adam kolllarım kesildi sanıp ve doğal olarak kan aktı sanıp can çekişerek ölmüş.
yapılan otopsi sonucunda,adamın vücudunda bir dirhem bile kan kalmadığı görülmüş,yani kesilmeden beyin vücuttaki bütün kanları toplamış.
bu durumu hastalığımız yani friedreich ataksisi ile özdeştirdiğimiz zaman geriye pek birşey kalmıyor galiba.
Her hastalıkta,özellikle ve özellikle hastalığımız friedreich ataksisinde ilk önce beynin inanma gücünü kullansak kullanabilsek bence hastalığı bitirmiş oluruz..

Sevgili Kürşat,

Anlattığın olay ve çıkardığın sonuç, yeni ve bilinmedik bir şey değil ki.. Yüzyıllardır pek çok farklı alanda kullanılıyor.. Tıptaki adı da: "Psiko-terapi" bildiğim kadarıyla..

Burada önemli olan "beyini kullanma oranı". Aklımda kaldığınca, ortalama insanda bu oran: %15. Einstein'ınki %40'a ulaşmış. Beyinin hareketlerimizi yönettiğini hepimiz biliyoruz. Bizim, bilinçli olarak beyini (yani beyinin beyini) yönetmemiz de şu aşamada ancak "matrix" gibi filmlerde görülebiliyor. Umarım gelecekte bu yönde gelişmeler sağlanabilir.

Bizim hastalığımıza gelince.. Zaten beyinle kaslar arasında koordinasyon bozukluğu var.. Beyin, kasları yönetmekte güçlük çekiyor, demektir bu.. İnanma gücünü de ancak bilinçli bir şekilde -hani karatecilerin konsantre olması gibi- kaslara aktarırsan başarılı olabilir! Bu da bizde hayli zor görülüyor.. Ama yine de bir dene.. Belli olmaz.. Belki başarırsın..

bu filmi seyretmiştim kürşat güzeldi hatta 2 oskar kazanmıştı ama filimdi kürşat biz beynimizi kullansaydık zaten bu duruma düşmezdik sanırım bu arada ilaç hakkında yeni bilgisi olan varmı çıksada kullansak artık yav.
yeri gelmişken madem inanıyorsun sana bir kitap birde şahıs ismi vereyim bio enerji uzmanı Prof.Dr. Ahmet MARANKİ tavsi edeyim altta verdigim yazılar kitabı hakkında yanısi ugraşacaksan marankiyle iltibata geçmeni tavsi ederim hatta aktar lıktada ugraşıo kendisi :wink:
ÜRÜN DETAY

Yaşam Enerjisi
Mozaik Yayınlarının 35.'sini genişletilmiş baskısıyla siz değerli okuyucularımıza uluştırmayı amaçladığı "Kozmik Bilim ve Bilinçle YAŞAM ENERJİSİ" adlı kitabın başlıca konuları;

Enerji
Aura
Şakra
Sular
Taşlar
Burçlar
Renkler
Bitkiler
Kokular
Kristaller
Piramitler
Bio Enerji
Beyin gücü
Yoğunlaşma Parapsikolojisi
Kuantum Fiziği
İlahi Hükümler
Noktalarla Dedavi

Prof.Dr. Ahmet MARANKİ - Elmas MARANKİ

Hastalığı bitiremeyiz ama hastalıkla yaşamayı öğrenebiliriz.(gerçi benim hastalığımı tam olarak kabullenmem bir 10 yılımı aldı ya,siz bana bakmayın.)

ben hiçbişeye friedreich le ilgili hiçbi olasılığa inanmıyorum... :?
benim yaşamla hiçbi ilgim yok, çünkü istemiyorum. çünkü beni çok yaraladı bu olay önemsiz artık herşey benim için! bilmiyorum bellkide tamamen artık iplerin koptuğunu düşündüğümden... :wink: ama yinede hiç bişee bilmiyorm neden ben demekten alamıyorm kendimi.

beyin gücüne dair çok kitap okudum ama bende kitaplardaki gibi başarılı sonuçlar çıkmadı:)

keşke herşey kitaptaki kadar basit ve gerçekleşme ihtimali yüksek olsaydı ama maalesef...

slmmmmmmmmmmmmmm hb ben

nasılsınız dıycem sızde adettendır ıyız dıytceksınız lulu bende cok ısyanlardayım ama ne fayda nıye ben deme bızde aynıyız sadece sızden sansım su galıba sca fa nın farkını dun kesvettım yas benım hastalı 24 den sonra basladı ama genede sonuc olarak var .. umut verem derdım ama ben de kalmadı uzgunum opuyom sızı :D

ben bi kitap okudum semendre hakkinda
yani o hayvanin uzerine arastirma ediliyo
cunku mesele bobregini kesip atip yeni uretiyo bi tane
bacagini keser yine baska buyur

havant yapiyorsa biz de yapariz diyo (biz=insanlar)
ama bu bence gormem :d
beyin hastaligi degil
genetik hastaligi
ama beyine vuruyo

tam oyle degil heral ama genetik ve beyin hastaligi karistirmayin
yani frataxin beyinde uretilmiyo

Üst Alt